Ким тепер опікується благодійниця Людмила Янукович

Чи покинули свої благодійні фонди колишні президенши: Людмила Янукович, Людмила Кучма та Катерина Чумаченко
Depo.Життя
12 червня 2016 12:00
ФОТО: depo.ua
Ким тепер опікується благодійниця Людмила Янукович
Ким тепер опікується благодійниця Людмила Янукович

Майже кожна колишня перша леді України очолювала хоча б один благодійний фонд. Після власного розслідування про салон коханки Януковича Любові Полежай журналісти depo.ua вирішили дізнатися, що стало із дітищем дружини Януковича Людмили.

ЛЮДМИЛА ЯНУКОВИЧ: ГОЛОВА ФОНДУ-НЕВИДИМКИ

Янукович, як і Полежай, була особою не публічною: перший виступ на Майдані (про наколоті апельсини і американські валенки) став і останнім, президентську дружину сховали подалі від людських очей, створивши їй образ усамітненої домогосподарки. Потім просто усамітненої. В межах Донбасу. Ну іноді їй дозволялися візити в Дніпропетровськ. Але не в Київ.

Про кого турбується "на пенсії" благодійниця Людмила Янукович - фото 1

Людмила Олександрівна, залишаючись вірною своєму іміджу, салонів та магазинів не відкривала, а вирішила опікуватися дітьми. Очолила благодійний фонд "Від серця до серця". Так вона сама казала.

"Мій благодійний фонд "Від серця до серця" допомагає дітям-інвалідам Донбасу, я продовжу цю роботу, але вже в масштабах країни", - розповіла Людмила Янукович в день інавгурації свого чоловіка.

Наразі фондів із такою назвою близько дюжини, причому не тільки в Україні, а й на Росії.

"В котрий вже раз мене плутають із Людмилою Янукович, - сміється в слухавку Катерина Балинська, засновник миколаївського обласного благодійного фонду "Від серця до серця". – Насправді ми ніколи не були пов'язані і ніколи не спілкувалися з нею. Так просто співпало із назвою, ми спочатку зареєструвалися, а потім дізналися, що є такий само всеукраїнський фонд".

Те ж саме відповіли в однойменному фонді з пропискою у Дніпродзержинську і за іншими телефонами в інших містах. У Всеукраїнському благодійному фонді "Від серця до серця" журналісту depo.ua також розповіли, що до Людмили Янукович вони жодного відношення не мають

"Вона його не очолює і ніколи не очолювала. На нашому сайті вказано дані про керівників, і можете пошукати в Інтернеті, надіслати запити, пошукати в ЗМІ – вона із нашим центром ніколи не була пов'язана жодним чином, - навіть занервували на тому кінці дроту. – Ми зовсім інша організація".

Організацію БФ "Від серця до серця", яку ніби то очолює Людмила Янукович, зареєстровано в Донецьку, на вулиці Артема 129. Але, як виявили журналісти, за тією адресою дислокується магазин білизни та ресторан арабської кухні. А благодійного фонду нема. Хоча подейкують, що його і не було – інформація про фонд з'явилася після того, як стало відомо, що в декларації Януковича записані 39 тисяч гривень доходу його дружини-домогосподарки і крім цього Людмила Олександрівна подарувала кілька автівок кільком шахтарям. Треба було якось пояснити ці гроші, тому, мабуть, і з'явився фонд із поширеною назвою "Від серця до серця". 

Ну як фонд… Коли Януковичи були при владі, дехто інколи давав президентській жінці гроші і вона на них купувала підопічним подарунки, розповідали у колах, наближених до Сім'ї.

Крім голови фонду, Людмила в 2010 році стала "берегинею клубу українських інтелектуалів і аристократів "Інтелигент".

Про кого турбується "на пенсії" благодійниця Людмила Янукович - фото 2

Цікаво, чи після Майдану не вигнали?

Президент клубу, народний артист України донеччанин Вадим Писарев, якого називають близьким другом Людмили Янукович, на своїй сторінці у "Фейсбуці" на запит журналіста depo.ua не відповів. Відомо, що клуб існує вже 20 років і засновано при Донецькому державному університеті

"На даний момент членами клубу є відомі політики, спортсмени, бізнесмени, вчені, серед яких президент Національного олімпійського комітету України Сергій Бубка, президент ФК "Шахтар" Рінат Ахметов, олімпійська чемпіонка Лілія Подкопаєва, мер Донецька Олександр Лук'янченко, ректор Донецького національного університету Володимир Шевченко. До цього списку приєдналася також Людмила Янукович, яка повинна буде піклуватися про інтелектуальну спадщині нації. Можна очікувати, що в майбутньому клуб займеться ще й благодійністю", - розповідає видання "Глобаліст".

Наразі про Людмилу Янукович відомо, що вона стала ще більш релігійною. Після втечі чоловіка переїхала до Криму і живе у так званому "Чайному будиночку" на південному березі Криму. Про це повідомив старший брат покійного Віктора Януковича-молодшого, Олександр, коментуючи причину його похорону в Криму.

Про кого турбується "на пенсії" благодійниця Людмила Янукович - фото 3

"Чайний будиночок" Януковичів

"На півострові живе наша мати і їй буде легше відвідувати тут могилу брата", - зазначив Олександр Янукович, пише "Українська правда". Жителі селища Отрадне, де стоїть чайний будиночок, цю інформацію підтвердили.

ЛЮДМИЛА КУЧМА ЗНИКЛА З РАДАРІВ

Людмила Кучма, дружина другого президента України за час президенства Леоніда Даниловича очолювала опікунську раду Всеукраїнського благодійного Фонду "Надії і добра" та ще кілька ініціатив з підтримки паралімпійців, талановитої молоді, української культури, тощо. Але наразі відсторонилася від громадської діяльності.

"Її вже давно в нас нема", - повідомили у фонді "Надії і добра" і кинули слухавку.

Про кого турбується "на пенсії" благодійниця Людмила Янукович - фото 4

Наразі про 75-річну Людмилу Кучму відомо дуже небагато. Вона, як і більшість президентських дружин, займалася благодійсністю поки була першою леді і облишила це після того, як чоловік здобув до свого президентства приставку "екс". 

А коли з'являється в пресі, то розповідає про онуків. До речі, в неї через 10 днів день народження.

КАТЕРИНА ЧУМАЧЕНКО "ПРАЦЮЄ АКТИВНО"

Катерина Чумаченко під час президентства свого чоловіка була головою наглядової ради заснованого 16 років тому міжнародного благодійного фонду "Україна 3000".

"Вона головою і є, - розповіли нам у фонді. – Вона не за кордоном. Часто тут (у фонді в Києві, - ред) буває, приїжджає на наради, працює активно. Що саме робить? А ви подивіться на нашому сайті"

Про кого турбується "на пенсії" благодійниця Людмила Янукович - фото 5

В найсвіжішій новині на своєму сайті фонд відбивається від звинувачень Москаля про політичну корупцію та хабарництво, повідомляє, що "Фонд Україна 3000" проводить у Львові Всеукраїнську конференцію "Актуальні проблеми дитячих хвороб" та що "Голова Правління Фонду "Україна 3000" увійшла до Наглядової ради Благодійного фонду "Національний центр Сікорського".

Отакі корисні справи.

Більше актуальних новин читайте на Depo.Життя