Правозахисники вимагають огляду Клиха незалежними медиками

Міжнародна правозахисна організація Amnesty International стверджує, що психічний стан засудженого на Росії українця Станіслава Клиха є вкрай важким і він має бути оглянутий незалежними спеціалістами
Depo.Життя
27 жовтня 2016 15:37
ФОТО: depo.ua

Про це заявив директор Amnesty International у Європі та Центральній Азії Джон Дальхізен, передає Depo.ua з посиланням на прес-службу Amnesty International Україна.

Дальхізен заявив, що всі запити  про незалежну психіатричну експертизу щодо Клиха було відхилено, і замість цього його визнали спроможним вистояти в суді. Він також нагадав, що до моменту застосування тортур він не мав в анамнезі психічних захворювань.

"Ігнорування стану здоров’я Станіслава Клиха, незважаючи на докази, що свідчать про його вразливість, є жорстким і нелюдським. Його повинен оглянути незалежний медичний спеціаліст якомога швидше", – заявив Дальхізен.

У заяві організації йдеться, що Клих, а також Микола Карпюк, яких звинуватили в участі у чеченській війні, дали проти себе свідчення під жорстокими тортурами і "стали жертвами пародії на правосуддя".

"Справа Росії проти цих людей не піддається логічному поясненню. Численні порушення справедливого судового розгляду і непереконливі докази обвинувачення свідчать про сфабриковану справу. Їх позбавили доступу до своїх адвокатів і вони стверджують, що свідчення давали під тортурами", – додав Дальхізен.

Нагадаємо, 26 травня Верховний суд Чечні виніс обвинувальний вирок, яким визнав українців Карпюка і Клиха винними в участі в бойових діях на боці чеченських сепаратистів у 1990-х роках. Карпюка засудили до 22,5 років колонії, Клиха — до 20 років колонії.

У червні Міністерство юстиції Росії отримало запит України про можливість передачі Клиха і Карпюка.

27 серпня у Грозному щодо Станіслава Клиха порушили нову кримінальну справу - за образу прокурора під час засідання.

26 жовтня Верховний суд Росії відхилив апеляцію і залишив у силі вирок щодо Миколи Карпюка та Станіслава Клиха.

Більше актуальних новин читайте на Depo.Життя