Прісної води в Криму залишилося всього на рік

Три чверті запасів прісної води півострова вже використали
Depo.Життя
2 листопада 2016 16:08
ФОТО: depo.ua

Про це повідомляє Depo.ua із посиланням на Gazeta.ua.

У Криму використали 74% прісної води, яка була на півострові. Тої, що залишилася, вистачить на рік. Про це розповів експерт організації "Майдан закордонних справ" Юрій Смілянський.

"У Криму водна криза. В Армянську із кранів тече солона вода, - каже Смілянський. - Там розташований великий завод "Титан", який потребує прісної води. Один період вони використовували воду з прісного озера, поряд із заводом. Зараз рівень води там низький, і завод зробив свердловини, з яких викачував воду. Через те що викачали багато води, зі свердловин потекла солона вода".

Окупанти використали всю воду зі сховищ. Тайганське водосховище обміліло, з нього подавали воду на Феодосію і Керч.

"Найбільша проблема з водою в Керчі. Окупанти по Північно-Кримському каналу почали перекачувати воду з Джанкойського і Нижньогірського районів. Через це у багатьох селах Феодосійського і Ленінського районів зникла вода у колодязях. Пересохли прісноводні гірські річки. За останній рік висохла річка Альма, у Качі не вистачає води. Є проблеми з запасами води в Чорнорічинському водосховищі, з якого подають воду у Севастополь, - говорить експерт. - Через брак води почали засолюватися ґрунти. Окупанти викачали прісну воду зі свердловин , а нижче них - солона морська вода. Вона підіймається на поверхню, і кристалики солі залишаються в ґрунті. Цей ґрунт стає непридатним для ведення сільського господарства".

Нагадаємо, що Путін під час свого візиту на анексовану територію пообіцяв кримчанам привезти до Криму опріснювачі морської води.

Більше новин про події в Україні та світі читайте на Depo.Життя