Прикордонники рік будували "інтелектуальну Стіну" з Росією за 400 млн грн

Прикордонники цьогоріч облаштовували державний кордон у Чернігівській і Харківській областях на 400 млн грн, виділених із держбюджету
Depo.Життя
29 грудня 2015 11:57
ФОТО: depo.ua

Про це під час підсумкової прес-конференції заявив голова Держприкордонслужби України Віктор Назаренко, передає depo.ua.

"У грудні завершена розробка державної цільової програми облаштування та реконструкції державного кордону України до 2020 року. Ми розробили та активно реалізуємо план інженерно-технічного облаштування українсько-російського кордону. У поточному році на його реалізацію було виділено 400 млн грн, кошти практично освоєні. Роботи  за проектом проводилися тільки в межах Чернігівської та Харківської областей", - сказав він.

За його словами, наступного року планується завершити проект у Харківський і Чернігівській області, перейти на Луганську. Можливо, будуть розпочаті роботи і в Сумській області. 

Назаренко додав, що в жовтні уряд затвердив оновлену концепцію інтегрованого управління кордонами.

"Коли проект розпочинався, йшлося про створення бойових загороджень, але їх можна перетнути. Тому на сьогодні проект має форму інтелектуального кордону з виконанням завдань бойової охорони", - сказав Назаренко. 

Нагадаємо, що "Стіна" - це проект інженерного обладнання українсько-російського державного контролю в межах Харківської, Чернігівської, Луганської областей та на перешийку з тимчасово окупованим Кримом. В цілому передбачається, що облаштування державного кордону  буде коштувати не дорожче 4 млрд грн.

Більше актуальних новин читайте на Depo.Життя