Президента закликали заборонити заходи Євробачення у Софії Київській

Розважальні заходи Євробачення на території храму Святої Софії є богохульством і спробою підміни цінностей
Depo.Життя
13 жовтня 2016 08:41
ФОТО: depo.ua

Про це йдеться у зверненні колишніх радянських політв’язнів і дисидентів Ветеранського об’єднання "Українська Гельсінська Спілка" (ВО "УГС") до президента України Петра Порошенка, передає Depo.ua.

"Такі плани ініціаторів ми розцінюємо не лише як кричущий вияв культурного невігластва, але й як приховане прагнення підміни цінностей, ледь замаскований спосіб нав’язати українському народові замість орієнтирів високої європейської культури, вибудованої на християнських засадах, звичаї та зразки масової культури", - сказано у заяві.

У ВО "УГС" відзначають високу історичну і культурну цінність Софійського монастирського комплексу, а насамперед його значення як релігійної святині для християн. Вони нагадали, що на території Софії поховані видатні служителі, зокрема єпископи  і священики Української автокефальної православної церкви, а біля воріт знаходиться могила Патріарха Володимира Романюка. 

"Для нас, українців, Свята Софія – як Стіна Плачу для євреїв, або Камінь Кааби для мусульман, або собор Святого Петра в Римі для італійців ‒ є центром усього Всесвіту... Тому з усією відповідальністю хочемо заявити, що названі розважальні дії на території храму Святої Софії або під його стінами будуть нами розглядатися як крайнє богохульство, як прихований замах на священні смисли та інтереси української нації", - наголошується у зверненні до президента.

Враховуючи зазначені аргументи, ВО "УГС" закликає президента заборонити проведення у Святій Софії презентації міжнародного естрадного фестивалю Євробачення-2017.

Під зверненням поставили підписи: Левко Лук’яненко, Олесь Шевченко, Олександр Ткачук, Микола Горбаль, Василь Овсієнко.

Більше новин про події в Україні та світі читайте на Depo.Життя