ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

Преображення Господнє 2018: що святкують цього дня

19 серпня православні християни і греко-католики святкують велике свято - Преображення Господа Бога і Спаса нашого Ісуса Христа
 

Depo.Життя
19 серпня 2018 00:36
ФОТО: depo.ua

Depo.ua розкаже про історію цього свята.

Легенда про Преображення Господнє

Щоб явити Своїм учням Небесну духовну славу, яка послідує за тимчасовими стражданнями, Господь преобразився перед своїми учнями Петром, Яковом та Іваном на горі Фавор - обличчя Його засяяло як сонце, одяг зробився білим, як світло. З'явилися два старозавітних пророки - Мойсей та Ілля - і розмовляли з Господом про Його близький відхід. Їх осяяло хмара, і з нього пролунав голос: "Це Син Мій Улюблений, до Нього ж виявляли прихильність, Його слухайте".

Що означає свято Преображення Господнього для віруючих

Святкуванням Преображення Господнього Церква урочисто сповідує і прославляє з'єднання Божества і людства в особі Ісуса Христа. Своїм Преображенням Господь благоволив оберегти Своїх учнів від зневіри і звів їх до вищого надії серед лих, які повинні були осягнути їх в світі.

Свято Преображення Господнього належить до 12 найбільших православних свят.

Чому це свято називають Яблучним Спасом

У народі цей день називають Другим Спасом. Це традиційне свято врожаю - в церквах освячують плоди землі, тобто, яблука, груші, сливи. Найбільшою популярністю і пошаною користуються яблука, навіть існує ще й третя назва свята -Яблучний Спас.

Освячення яблук найбільше чекають матері, у яких померли діти, і дочки, у яких померли матері, так як, за легендою, яблука їм можна вживати тільки після Спаса. Особливо готуються до цього дня пасічники. Їм треба освятити вулики, пригостити медом сусідів, особливо сиріт, немічних і знедолених.

Більше актуальних новин читайте на Depo.Життя