Представник окупантів Криму поїде в Нідерланди на суд щодо скіфського золота

У судовому засіданні щодо скіфського золота, яке відбудеться в окружному суді Амстердама 5 жовтня, візьме участь директор Центрального музею Тавриди окупованого Сімферополя Андрій Мальгін
Depo.Життя
30 вересня 2016 18:06
ФОТО: depo.ua

При цьому Мальгін відмовився повідомити, хто ще візьме участь в судовому засіданні з боку окупаційних "влади" півострова, передає depo.ua з посиланням на Тиждень.

"Я поки утримаюся від коментарів з цього приводу (про склад делегації – ред.), але за себе можу сказати, що буду особисто там присутній", - сказав він.

Нагадаємо, судове засідання за позовом України до Музею Алларда Пірсона з вимогою повернути "скіфське золото" відбудеться в Окружному суді міста Амстердама 5 жовтня 2016 року.

У травні Верховна Рада підтримала звернення до парламенту Нідерландів з проханням надати сприяння в поверненні в Україну "скіфського золота".

У лютому 2014 року колекція скіфського золота була вивезена в Амстердам для участі у виставці "Крим: золото і таємниці Чорного моря" в Музей Пірсона. Виставка складається з колекцій п'яти музеїв, один з яких розташований у Києві, а чотири - в Криму. Серед 500 експонатів виставки - артефакти зі скіфського золота, церемоніальний шолом, дорогоцінні камені і мечі стародавніх греків і скіфів.

Нідерландська сторона відмовилася повертати експонати в кримські музеї, мотивуючи відмову тим, що приймала їх від України. Пізніше музей заявив, що до рішення суду не передаватиме скіфське золото ні Києву, ні Криму. У той же час, у вересні 2014 року Нідерланди повернули частину колекції, 19 експонатів, у Музей історичних коштовностей України, розташований у Києві.

Міністерство культури Росії наполягає на передачі колекції скіфського золота у власність Росії, а не України.

Більше актуальних новин читайте на Depo.Життя