Правозахисники закликали Росію звільнити Умерова

Human Rights Watch закликала російську владу негайно звільнити утримуваного у психлікарні заступника голови Меджлісу кримськотатарського народу Ільмі Умерова
Depo.Життя
26 серпня 2016 10:21
ФОТО: depo.ua

Утримування Умерова в психлікарні є кричущим порушенням його прав, повідомляє depo.ua з посиланням на офіційний сайт HRW.

"Примусове утримання Умерова в психіатричній установі є кричущим порушенням його прав" – каже співробітник HRW Таня Купер.

"Це також ганебна спроба використати психіатрію, щоб змусити його замовкнути і очорнити його репутацію, як відомо, вона широко практикувалася щодо дисидентів в Радянському Союзі", – зазначає правозахисник.

"Умерову мають дозволити продовжити лікування в лікарні, де він зможе отримати необхідну допомогу", – наголосила Купер.

"Влада також повинна відмовитися від своїх сфабрикованих звинувачень у сепаратизмі проти Умерова та визнати його право на свободу слова", – додає вона.

"Російська влада повинна припинити переслідування людей, які кидають виклик діям Росії в Криму. Умеров не повинен бути покараний за те, що висловив свою думку про Крим і його майбутнє ", – зазначає Купер.

Нагадаємо, до Умерова не пускають його доньку. Влада допустила лише адвокатів. Повідомлялося, що Умеров у якого хворе серце, хвороба Паркінсона та діабет, не отримує належний догляд у психіатричному закладі. Його стан не стабілізується.

 26 серпня о 16.00 на Майдані Незалежності у Києві відбудеться акція на підтримку Ільмі Умерова.

Більше новин про події в Україні та світі читайте на Depo.Життя