Правозахисники закликали не видворяти мігрантів до Туреччини

Повернення мігрантів до Туреччини та їх затримання у Греції має бути припинено
Depo.Життя
15 квітня 2016 18:00
ФОТО: depo.ua

З вцідповідним закликом виступили три громадські організації, що опікуються правами біженців, повідомляє depo.ua з посиланням Reuters.

Представники громадських організацій в першу чергу наголошують на тому, що дії грецької влади щодо мігрантів часто порушують основні положення Женевської конвенції про біженців.
"Біженців можуть повертати до Туреччини без належного розгляду прохання про надання притулку або без одержання необхідної інформації про їх законні права", – йдеться у спільній заяві міжнародної благодійної організації Oxfam, норвезької Ради у справах біженців і грецький групи "Солідарність зараз".

"Утримування під вартою шукачів притулку через їх незаконний в'їзду до країни, є серйозною проблемою," – відзначають правозахисники.

Також організації з допомоги біженцям наголошують на тому, у процесі реадмісії є серйозні недоліки в процедурах надання притулку та повернення мігрантів до Туреччини.
Нагадаємо, що на сьогодні ЄС за угодою про реадмісію мігрантів повернув до Туреччини 325 осіб, 79 сирійців з Туреччини були розселені у країнах ЄС.

Наразі Анкара очікує збільшення кількості біженців, які будуть вивозитися до Європи.

Нагадаємо, 9 квітня поблизу Греції перекинувся човен з мігрантами, є загиблі.

Більше актуальних новин читайте на Depo.Життя