Правозахисник припустив, що Кольченка обстежили, бо хочуть повернути в Україну

Ув’язненого на Росії українця Олександра Кольченка обстежили у медичному закладі через дефіцит ваги
Depo.Життя
10 серпня 2016 05:20
ФОТО: depo.ua
Правозахисник припустив, що Кольченка обстежили, бо хочуть повернути в Україну
Правозахисник припустив, що Кольченка обстежили, бо хочуть повернути в Україну

Про це розповів журналіст Антон Наумлюк на своїй сторінці у "Фейсбуці", передає depo.ua.

"Олександра Кольченка переводили на час обстеження з колонії в лікувально-профілактичний заклад в Челябінську через дефіцит ваги", – написав він.

При цьому, аналізи українця в нормі і його виписали із лікарні, зазначив журналіст.

Водночас, як розказав російський правозахисник Ніколай Щур в ефірі "Громадського", російські тюремники можуть вдаватись до своєрідної перестраховки, опікуючись здоров’ям Кольченка через ймовірність його повернення в Україну.

"Десь там "вгорі" відбуваються переговори з повернення Олександра на Батьківщину. І, можливо наші тюремники перестраховуються, щоб доповісти, що з Олександром все гаразд, а з ним дійсно, все гаразд – і тюремники це зайвий раз підтверджують", – сказав він.

За іншою версією, Кольченка можуть таким чином готувати до зустрічі з українським консулом у Єкатеринбурзі. Але, за словами правозахисника, офіційних підтверджень цих версій на даний момент немає.

Нагадаємо, український консул в Росії після етапування режисера Олега Сенцова та його товариша Олександра Кольченка до Якутії поки що їх не відвідував.

4 липня Amnesty International в Україні розпочала нову безстрокову акцію з вимогою звільнити Олега Сенцова та Олександра Кольченка.

Режисер Олег Сенцов, був засуджений судом Росії до 20 років колонії за звинуваченням в "організації терактів в Криму". 10 років позбавлення волі отримав його імовірний спільник Олександр Кольченко.

Більше актуальних новин читайте на Depo.Життя