Позитивні новини в історії дня 5 березня

50 років тому вступив в силу Договір про нерозповсюдження ядерної зброї після ратифікації 43 країнами, які погодилися на запобігання розповсюдженню ядерної зброї

Мета полягала також у тому, щоб сприяти співпраці в галузі використання ядерної енергії в мирних цілях і сприяти роззброєння в цілому. Знадобилося три роки, щоб договір був укладений за підтримки комітету ООН, що складався з 18 країн: Канади, Франції, Великобританії, Італії, США, Болгарії, Чехословаччини, Польщі, Румунії, Радянського Союзу, Бразилії, Бірми, Ефіопії, Індії, Мексики, Нігерії, Швеції, Об'єднаної Арабської Республіки.

Загалом 191 країна приєдналася до договору.

Більше хороших новин на цю дату:

  • медик Франсіско Фернандес був посланий королем Іспанії Філіпом II до Мексики для вивчення невідомих європейцям рослин і продуктів харчування (1558)
  • Народився Леонід Глібов, український поет, письменник, найвідоміший український байкар (1827)
  • Київському університету присвоєно ім'я Тараса Шевченка (1939)
  • Елвіс Преслі вперше з'явився на телебаченні (1955)
  • Верховний суд США підтримав право афроамериканців відвідувати будь-які державні школи, коледжі та університети (1956)
  • Північна і Південна Корея вперше за 25 років зустрілися для мирних переговорів (1997)
  • Прем'єра документального фільму про природу "Планета Земля", представленого Девідом Аттенборо на BBC (2006)
  • Three 6 Mafia стали першими хіп-хоп артистами, які отримали премію Оскар за кращу пісню і виступили на церемонії (2006)

І в цей день в 2012 році вражаюча сцена людяності розігралася на пляжі в Бразилії, коли одного ранку 30 дельфінів таємничо опинилися на березі, і всі вони були врятовані місцевими жителями, які невпинно працювали, щоб затягнути їх назад в море.

У  в 1960 році  кубінський фотограф Альберто Корда зробив найвідомішу фотографію латиноамериканського повстанця Ернесто Че Гевари і не отримав за неї ні цента гонорару. 

Офіційний фотограф Фіделя Кастро, Корда зобразив Че Гевару на поминальній службі жертвам вибуху в Гавані.

Образ 31-річного революціонера був знятий за допомогою 90-мм об'єктива. Будучи довічним комуністом і прихильником кубинської революції, Корда не вимагав плати за свою фотографію і ніколи не просив гонорарів. Коледж мистецтв Інституту Меріленда назвав цю фотографію символом 20-го століття і найвідомішою в світі фотографією, яка була відтворена, ймовірно, більше, ніж будь-яке інше зображення.

За матеріалами За матеріалами Goodnewsnetwork і Історична правда

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme