Позитивні новини в історії дня 17 березня

Сьогодні щорічне свято - День святого Патріка

Його зазвичай святкують американці і всі ірландці. Свято започаткували в Нью-Йорку іммігранти з Ірландії, вперше почитали свого святого покровителя в таверні Корони і Будяка 263 роки тому. Цього дня навіть скасовані постові обмеження на вживання алкоголю серед християн. Урочистості в День святого Патріка зазвичай включають паради і фестивалі, виконання танців кейлі і носіння зеленої одягу, символ свята -  трилисник.

Фото: unsplash\@cooperfle


Більше позитивних новин на цю дату

  • Фернан Магеллан відкрив Філіппіни (1521)
  • Івана Самойловича було проголошено гетьманом "обох берегів Дніпра" (1674)
  • Об'єднання Італії. Цього дня проголошено Італійське Королівство з Віктором Емануїлом II як першим італійським королем (Рим і Венеція тоді ще не входили до складу нової держави) (1861)
  • Опубліковано класичну неаполітанську пісню O Sole Mio! (1899)
  • Показ 71 картины Винсента Ван Гога в Париже, спустя 11 лет после его смерти, произвел сенсацию (1901)
  • Бельгия, Нидерланды, Люксембург, Франция и Великобритания подписали Брюссельский договор, предшественник Соглашения НАТО (1948)

Цього дня у 1847 році народився Федір Вовк український антрополог, етнограф, археолог, археограф, музеєзнавець, видавець літературознавець. Автор першої загальної науково обґрунтованої концепції антропологічного складу українців. 

Зауваживши величезну роботу, проведену науковцем, слід відмітити недостатню вибірку вимірювань, похибки інструментів тих часів, особливості наукової школи. В будь-якому разі на той час роботи Вовка були висококласними дослідженнями, проведеними за останнім словом науки, котрі справили вплив на майбутнє покоління українських вчених та розвиток і вдосконалення вітчизняної антропології загалом. 

Вовк своїми дослідженнями спростував теорії ряду імперських істориків котрі доводили, що Україна — це усього лише "юг России", її окраїна, й заперечували саме існування українського народу, його мови, культури. У своїх численних працях з археології, антропології та етнографії вчений у ті часи переконливо довів, що українці — слов'янський народ, з окремішим антропологічним типом котрий має цілком оригінальні етнографічні особливості.

Завдяки низці його праць на українському матеріалі з порівняльної етнографії — нового в той час у Європі методу систематизації, класифікації та обробки етнографічних даних — українська етнографічна та археологічна науки піднялися на один рівень з найрозвиненішими європейськими народознавчими науками кінця ХІХ-початку XX століття. Вчений, дотримуючись ідей і засад французької антропології, що мала провідну в той час природничу та антропологічну школу, переконливо доводив, що етнографія є галуззю антропології як передісторії. Світове визнання принесла вченому надзвичайно цікава й донині неперевершена праця вченого, побудована на широкому матеріалі світової порівняльної етнографії із залученням величезного кола джерел, — "Шлюбний ритуал та обряди на Україні", яку було видано спершу в Болгарії, згодом у Парижі (1892).

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme