Позитивні новини в історії дня 16 березня

В цей день у 1812 році народилася українська письменниця, драматургиня, прозаїк, поетеса та педагогиня Христина Алчевська

 Вона належала до славетної української родини Алчевських, дочка Христини Алчевської та Олексія Алчевського - власника Харківського торговельного банку, засновника гірничих і металургійних підприємств на Луганщині, засновника міста Алчевськ.

Роки творчості Христини Алчевської-молодшої припадали на епоху складних соціальних потрясінь і напружених ідейно-естетичних суперечок і розбіжностей у літературному середовищі. Її друзями за листуванням були Іван Франко, Леся Українка, Михайло Коцюбинський, Михайло Павлик, Василь Стефаник, Олександр Олесь.

Щира любов до народу, прагнення служити в міру своїх сил і таланту боротьбі за краще майбутнє, завжди були провідними в культурно-громадській діяльності та літературній творчості Алчевської.

Її поетична спадщина — досить велика. За десять років, з 1907-го по 1917-й, вона опублікувала 11 збірок, серед них — "Туга за сонцем" (1907), "Сонце з-за хмар", "Пісня життя" (1910), "Вишневий цвіт" (1912), "Пісні серця і просторів", "Моєму краю" (1914), "Спомини" (1915), "Мандрівець" (1916) й інші. Остання, дванадцята, збірка вийшла 1922 року в Каліші (Польща). Із дванадцяти її збірників тільки один, десятий "Мрії", був виданий російською мовою.

Більше хороших новин про цю дату в історії:

  • Британський хірург Джозеф Лістер уперше опублікував своє відкриття антисептичної хірургії, застосовуючи досягнення Луї Пастера і успішно впроваджуючи карболову кислоту (тепер відому як фенол) для стерилізації хірургічних інструментів і очищення ран, яка стала першим широко використовуваним медичним антисептиком (1867)
  • Перший Кубок Англії, найстаріше футбольне змагання в світі, відбувся в Лондоні (1872)
  • У Києві відбулася велика маніфестація — День свята революції. У ході мітингу кияни знищили міський пам'ятник Столипіну (1919)
  • Роберт Годдард запустив першу ракету на рідкому паливі (1926)
  • У Нью-Йорку представлений перший автомобіль на сонячних батареях (1960)
  • Ватикан вибачився перед євреями за бездіяльність католицької церкви в роки Голокосту (1998)
  • Генеральна Асамблея ООН переважною більшістю голосів проголосувала за створення Ради ООН з прав людини (2006)

Сьогодні, 170 років тому, "Багряний лист" Натаніеля Хоторна був опублікований в Бостоні. Це одна з перших серійних книг в Америці, написана одним з перших американських авторів. Дія роману відбувається в 1640-х роках в Пуритани, штат Массачусетс, це історія молодої жінки, яка зачинає дочку через роман, а потім зобов'язана носити червону букву "А" на своїх грудях і терпіти публічні приниження до кінця свого життя. Красива, зі спокійним достоїнством, вона відмовилася назвати батька, незважаючи на непохитний тиск, пише Goodnewsnetwork.

Популярна свого часу книга завоювала репутацію шедевра художньої літератури. "Багряний лист" надихав на безліч екранізацій в кіно і на сцені, а романіст Д.Х.Лоуренс назвав роман "ідеальною роботою американської уяви". (1850)

І цього дня народився Бернардо Бертолуччі - італійський режисер, драматург і поет. Володар премій "Оскар", "Золотий глобус" і інших європейських кінофестивалів. Найбільшу популярність здобув за свої фільми "Конформіст", "Останнє танго в Парижі", "Двадцяте століття", "Останній імператор" і "Маленький Будда".

 

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme