Позитивні новини в історії дня 12 березня

Сьогодні, 90 років тому, Махатма Ганді почав свій історичний соляний похід до моря, протест проти британських податків на сіль в Індії

Натовп учасників маршу ріс, коли Ганді йшов протягом 24 днів, подолавши 390 км до пляжу в Данді, де він здобував сіль, не сплачуючи жодних податків британським правителям країни, викликаючи аналогічні дії по всій країні.

Освітлення в світових ЗМІ допомогло змінити ставлення до незалежності Індії і надихнуло загальнонаціональний рух за громадянську непокору. Після збирання солі на узбережжі 61-річний Ганді був заарештований у травні. Більш ніж 80 тис. індійців були поміщені у в'язницю в результаті триваючого ненасильницького повстання Сатьяграха ( "наполегливість на істині"). Індії буде потрібно ще 17 років, щоб завоювати незалежність, пише Goodnewsnetwork.

Більше позитивних новин на цю дату

  • Польський король Владислав IV затвердив Петра Могилу митрополитом Київським і Галицьким (1633)
  • Ендрю Уотсон дебютував в якості першого в світі чорного міжнародного футболіста і капітана (1881)
  • У Петербурзі відбулася 20-тисячна українська маніфестація під національними прапорами (1917)
  • Президент США Гаррі Трумен висунув зовнішньополітичну програму ("Доктрина Трумена"), згідно з якою Америка готова надавати допомогу усім "вільним народам" проти загрози комунізму; Туреччина та Греція отримували термінову допомогу (1947)
  • Чеська Республіка, Угорщина та Польща вступила в НАТО (1999)
  • Папа Римський Іван Павло ІІ привселюдно вибачився за гріхи Католицької Церкви перед людством 2000

І в цей день у 1863 році народився Володимир Вернадський - український науковець і філосов, засновник геохімії, біогеохімії та радіогеології, вчення про біосферу, ноосферу, космізм.  Вернадський - один із засновників Української академії наук, її дійсний член від 1918 року та перший голова-президент до 1921 року, засновник Національної бібліотеки Української держави в Києві, яка зараз названа його ім'ям.

У дитинстві величезний вплив на його розвиток мав батько, який дуже ретельно і послідовно займався вихованням і освітою свого сина. Саме він прищепив майбутньому науковцю інтерес і любов до українського народу, його історії та культури. Наукові праці Вернадського присвячено дослідженням хімічного складу земної кори, атмосфери, гідросфери, міграції хімічних елементів у земній корі, ролі і значенню радіоактивних елементів в її еволюції. 

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme