Пожежа на Храмовій горі: Що за мечеть загорілася одночасно з Собором Паризької Богоматері

Майже одночасно з пожежею у Соборі Паризької Богоматері вогонь спалахнув у ізраїльській мечеті Аль-Аксі - третій святині ісламу після Мекки та Медини

Журналіст відділу "Життя"
Пожежа на Храмовій горі: Що за мечеть за…

На щастя, істотно храм не постраждав, хоча у синхронності вогняної атаки на два храми деякі користувачі соцмереж вбачають певне знамення. 

Аль-Акса у перекладі - "дальня".  Назва відображає тривалий шлях Мухаммеда з Мекки до цього місця. 

Храм також називають мечеттю Омара, на честь засновника - халіфа Омара. Вважається, що саме на місці мечеті пророк Мухаммед здійснив молитву разом із посланими до нього пророками. 

Втім, місце має особливе значення і для християн та іудаїстів. Стверджують, що на цьому місці був Перший храм Соломона.  Його звели у 960 році до н.е. Але у 586 році до н.е. цар Вавілонії Навуходоносор зруйнував храм. 

Ще за півстоліття тут побудували Другий храм. Його зруйнували римські загарбники у 69 році до н. е.

За Біблією, тут молився Ісус Христос. Він проголосив пророцтво, що храм буде знищений римлянами. 

Мечеть на цьому місці побудували вже на початку XVII століття, невдовзі після цього храм понівечив землетрус, але у 754-му її відбудували. У 1033-му мечеть знову істотно пошкодив землетрус. За два роки на її місці став вже новий храм, який, власне, і дожив до нашого часу. 

Хрестоносці на короткий період перетворили мечеть на християнську церкву і почали проводити тут урочисті заходи. Але мусульманський полководець Салах ад-Дін повернув храм, і він знову запрацював як мечеть. 

Після шестиденної війни влада Ізраїлю передала храм в опікування ісламського фонду "Вакф". 

Наразі мечеть часто плутають із мусульманським святилищем Купол Скелі, яке знаходиться у двох кроках, а його золотистий дах зразу ж впадає в очі. Архітектори вважають саме його центром ансамблю, а Аль-Акса знаходиться неподалік. 

У мечеті чотири мінарети, фасад з чотирнадцятьма романськими арками. Між двома спорудами зхнаходиться фонтан VIII століття, в якому віряни миють ноги. 

Навколо мечеті час від часу розгоряються конфлікти між мусульманами та владою Ізраїлю. 

Зокрема, у 2017-му ізраїльська влада тимчасово вирішила не пускати у мечеть вірян-чоловіків, молодших 50 років. Перед храмом встановили металошукач, аби через нього проходили всі парафіяни. Таке нововведення спровокувало сутички з поліцією. 

Час від часу перебувати у храмі забороняють деяким ісламським активістам. 

Вчора ж загорілася частина храму - молитовна кімната Морвані або стайні Соломона. Почався вогонь з кімнати охорнця. На щастя, стихію швидко приборкали. Пізніше визнали, що винуватцями небезпечної ситуації стали діти - перебуваючи у приміщенні, малеча банально не дотрималася правил безпеки. 

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme