Повне Місячне затемнення: Все, що потрібно знати про це явище

В ніч з 20 на 21 січня 2019 роки відбудеться повне Місячне затемнення - total lunar eclipse, як його називають в NASA

Взагалі таке явище не є рідким, проте прийдешнє вийде за рамки звичайного, адже в ньому братиме участь так званий Супер-Місяць. Тобто, повний Місяць, яке до всього іншого ще і дуже близько підійде до Землі, повідомляє Depo.ua з посиланням на "Комсомольську правду".

Що таке Місячне затемнення і як воно відбувається

Орбіта Місяця трохи витягнута. Нагадує еліпс. Тому наш природний супутник то наближається до нас, опиняючись в перигеї, то віддаляється в апогей. Різниця може скласти майже 50 тисяч кілометрів.

Мінімальна відстань до Місяця - 356400 кілометрів, максимальна - 406 700 кілометрів. 21 січня 2019 року Місяць опиниться в 357 336 кілометрах від Землі - наблизиться на 48804 кілометра в порівнянні з апогеєм в 406 140 кілометрів, в якому він перебував 9 січня 2019 року.

Чому Місячне затемнення називають "кривавим"

Близьке нічне світило, яке спочатку буде виглядати як величезний білий ліхтар - на 14 відсотків більше звичайного і на третину яскравіше, спочатку потрапить в півтінь (penumbra), а потім і в тінь (umbra) Землі.

Деякий час Місяць буде висвітлено лише тим сонячним світлом, яке пройде крізь атмосферу нашої планети. Атмосфера - поглине короткохвильову - фіолетову і синю - частина спектра, залишивши лише червону. Червоні промені і зроблять диск Місяця "кривавим". Видовище очікується містичне. Якщо, звичайно, не завадить хмарність.

У всій своїй красі повне затемнення кривавого Супер-Місяця буде видно в Північній і Південній Америці, в Гренландії, в Британії, в Північній Європі, в тому числі і в Україні.

Коли розпочнеться Місячне затемнення

Розпочнеться затемнення о 3 годині 34 хвилину за Всесвітнім часом (UT), закінчиться о 6 годині 51 хвилину. Повна фаза - коли світність Місяця зменшиться в 10000 разів - триватиме з 4 годин 41 хвилини до 5 годин 43 хвилин. Максимальна фаза очікується о 5 годині 12 хвилин - знову ж за Всесвітнім часом.

Згідно з прогнозом астрономів, для киян затемнення - його часткова напівтіньова фаза (partial eclipse) - почнеться о 5 годині 34 хвилини за київським часом. Місяць в цей час слід шукати в західній частині неба. Він буде висіти приблизно у 16 градусах над горизонтом.

О 6 годині 41 хвилині Місяць переміститься на північний захід, опуститься до позначки в 7 градусів над горизонтом. У цей момент на нього і впаде тінь Землі (umbra).

Небесне шоу закінчиться о 7 годині 43 хвилини - Місяць зайде майже за горизонт (0,6 градуса), почне світати.

Місячне затемнення: Вплив на людей

Місячні затемнення не представляють ніякої небезпеки, хіба що загострюють стан "сновид" - людей з нестійкою психікою, тому можливе загострення їхніх станів.

А ось Супер-Місяць обіцяє неприємності. Цілком серйозні вчені запевняють: підходячи близько до Землі, наш природний і дуже масивний супутник підсилює гравітаційний вплив на нього, провокуючи виверження вулканів, землетруси, серйозні техногенні аварії - про які говорять в новинах.

Супер-Місяць тримає в напрузі приблизно пару тижнів - тиждень до свого сходу і тиждень після. Якщо "обернутися" назад - в недалеке минуле, то виявиться, що кожне явище Супер-Місяця супроводжувалося якимись катастрофами - аж до подій глобального масштабу.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Головна