Посіпаку кримського "Гобліна" звинувачують у рейдерському захопленні дельфінів

"Віце-прем'єра" кримського окупаційного уряду, в минулому співвласника ялтинського Театру морських тварин "Акваторія" Миколу Янакі звинуватили у рейдерському захопленні тварин, які раніше містилися в одному з дельфінаріїв в Санкт-Петербурзі
Depo.Життя
21 грудня 2015 22:36
ФОТО: depo.ua

З такою заявою на прес-конференції в Сімферополі в понеділок, 21 грудня, виступив зоолог, кандидат біологічних наук, фахівець з морських ссавців, керівник програми "Білуха-Білий кит" Лев Мухаметов, передає depo.ua з посиланням на "Крим.Реалії".

"Йдеться про рейдерське захоплення наших морських ссавців в ялтинському дельфінарії (Театр морських тварин "Акваторія"- ред.). Співвласником ялтинського дельфінарію є Микола Янакі", - повідомив Мухаметов.

За його словами, Театр морських тварин "Акваторія" був побудований в 2005 році, відповідно до договору, туди передали тварин з Санкт-Петербурга: двох білух, афаліну, морського лева і морського котика.

"Після цього господарям прийшла класична і дуже проста ідея: "А навіщо нам платити орендну плату, коли можна і без неї обійтися". Вони захопили тварин, закрили доступ нашим тренерам в ялтинський дельфінарій. Договір оренди тварин і спільної роботи був викинутий в сміттєву корзину, і нам не дали можливість повернути цих тварин на російську територію, тому що по митному режиму це був тимчасовий вивіз з російської території на українську. Це нам заподіяло величезні проблеми потім", - розповів Лев Мухаметов.

Зоолог повідомив, що для вирішення проблеми був залучений український адвокат, однак це не допомогло. "Спробували закриття процедури звичайні, але дуже швидко зрозуміли, що це марно, як мовиться, все схоплено, і нам нічого тут не світить. Рейдерське захоплення закінчився успішно для загарбників", - констатував Мухаметов.

Він розповів, що кілька місяців тому дізнався про те, яку посаду обіймає Янакі в "Раді міністрів Криму".

"Тоді я написав йому листа, зміст якого зводився до того, що раз тобі довірили роль такого високого адміністратора, то принципи моралі і моральності для тебе повинні стати святими, і тому давай, повертай нам вкрадених тварин. Через місяць отримали офіційний лист, що наше звернення передане у ветеринарну службу Криму. Я туди дзвонив кілька разів, але так і не отримав ніякої відповіді. Надалі ми продовжимо наші зусилля по поверненню вкрадених тварин", - заявив керівник програми "Білуха-Білий кит".

Більше новин про події в Україні та світі читайте на Depo.Життя