Порошенка закликають позбавити Катерину Кириленко звання доктора наук

Українські науковці розмістили у Мережі петицію до президента України Петра Порошенка, прем'єра Арсенія Яценюка та голови Верховної Ради Володимира Гройсмана
Depo.Життя
29 січня 2016 10:28
ФОТО: depo.ua

Автори петиції, розміщеній на міжнародній платформі avaaz.org вимагають "вжити заходів щодо наукових проступків Катерини Кириленко", повідомляє depo.ua.

"Як члени української наукової спільноти, ми глибоко стурбовані випадком наукової недобросовісності, яка мала місце  у докторській дисертації в галузі педагогіки, написаної пані Катерини Кириленко", - зазначається у петиції.

Пояснюють: річ у тім, що чоловік авторки, віце-прем'єр-міністр з гуманітарних питань, є начальником міністра освіти та науки Сергія Квіта.  А Національний університет культури, в якому викладає Катерина Кириленко, знаходиться в сфері управління її чоловіка. Тож Кириленко захистила роботу, в якій близько 10 сторінок плагіату і присутні псевдонаукові твердження про лептони.

Нагадують: докторську дисертацію з науковими проступками Кириленко захистила у час, коли фінансування галузі та зарплати науковців істотно скорочуються. 

Наразі під петицією поставили свої підписи 125 осіб.