ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

Порошенко спростив реєстрацію ліків зі США, ЄС і Австралії

Президент України Петро Порошенко підписав зміни до закону України "Про лікарські засоби" щодо спрощення державної реєстрації медичних препаратів
Depo.Життя
16 червня 2016 17:20
ФОТО: depo.ua

Глава держави впевнений, що тепер підвищиться якість лікарських засобів, передає depo.ua з посиланням на Адміністрацію Президента, передає depo.ua.

"Буде створена конкуренція на внутрішньому ринку. Надходитимуть аналогічні препарати і за рахунок конкуренції людина зможе обирати собі оптимальне співвідношення ціни та якості", - сказав Порошенко.

Також він заявив про перекриття ще одного каналу фінансування корупції.

"До нас в Україну зможуть нарешті приходити провідні фармакологічні компанії, які з етичних міркувань відмовлялися платити хабара. На сьогоднішній день ворота для них - для чесних і порядних - в Україні відкриті", - додав Порошенко.

Водночас в.о міністра охорони здоров'я Віктор Шафранський заявив, що закон є першим кроком на шляху здешевлення цін на ліки.

За його словами, вже завтра Міністерство звернеться до світових виробників із закликом до реєстрації ще незареєстрованих в Україні лікарських засобів різних нозологічних груп. В першу чергу онкологічних, кардіологічних, ревматичних та інших препаратів, які є життєвонеобхідними.

Нагадаємо, що 31 травня Верховна Рада схвалила Проект Закону №4484 про внесення змін до статті 9 Закону України "Про лікарські засоби" щодо спрощення державної реєстрації лікарських засобів. Зокрема, скорочуються терміни ухвалення рішення МОЗ (до 10 робочих днів) щодо реєстрації лікарського засобу та розширюєтсья перелік лікарських засобів, які зареєстровані компетентним органом Сполучених Штатів Америки, Швейцарії, Японії, Австралії, Канади або Європейського Союзу як лікарський засіб, державна реєстрація яких здійснюється за спрощеною процедурою.

Більше новин політики читайте на Depo.Влада