Порошенко схвалив закон про відмову від терміна "інвалід"

Президент України підписав закон, яким замінюється слово "інвалід" на словосполучення "особа з інвалідністю"
Depo.Життя
28 вересня 2016 13:53
ФОТО: depo.ua

Так, президент підписав Закон України "Про внесення зміни в закон України "Про ратифікацію Конвенції про права інвалідів і Факультативного протоколу до неї",  ухвалений Верховною Радою 7 вересня, передає depo.ua.

"Документом вносяться зміни до офіційного перекладу на українську мову Конвенції про права інвалідів і Факультативного протоколу до неї шляхом заміни терміну "інвалід" на "особа з інвалідністю", що забезпечить відповідність національної версії зазначених документів їхньому оригіналу текстів англійською мовою", - зазначили в прес-службі АП.

Наголошується, що цей закон покликаний забезпечити приведення національного законодавства, що стосуються людей з інвалідністю, у відповідність із світовими стандартами коректного та недискримінаційного позначення таких осіб як "людина з інвалідністю".

Нагадаємо, що у світі вже давно застосовується словосполучення "люди з особливими потребами". Сам термін "інвалід" вважається некоректним,  бо він походить від латинського слова, що буквально означає, крім "безсилий", також "непридатний".

Більше актуальних новин читайте на Depo.Життя