Порошенко наказав гідно відзначити 100-річчя переможної битви над росіянами

Президент Петро Порошенко видав указ про заходи щодо вшанування Українських Січових Стрільців та 100-річчя їхньої перемоги на горі Маківка

Указ видано з урахуванням вагомої ролі формувань Українських Січових Стрільців у відродженні національних воєнних традицій, їх активної участі в Українській революції 1917-1921 років та становленні української державності на початку XX століття, передає depo.ua з посиланням на пресс-службу президента.

Зокрема, окрім традиційних лекцій, виставок та наукових конференцій, в рамках виконання указу в травні 2015 на горі Маківка (Сколівський район Львівської області) відбудуться ювілейні заходи, у тому числі за участю молодіжних організацій України.

Також повинні впорядкувати місця поховань загиблих учасників національно-визвольного руху початку XX століття і встановити їм пам'ятники. Крім того, доручено назвати або перейменувати військові частини, навчальні заклади на честь Українських Січових Стрільців. Висвітлювати 100-річчя перемоги УСС на горі Маківка повинні і на телебаченні.

Бої за гору Маківка - запеклі позиційні бої, які тривали з 29 квітня до 4 травня 1915 між підрозділами австро-угорської піхотної дивізії фон Фляйшнера (до складу якої входили сім сотень першого та другого куренів УСС) та російськими військами.

Бої йшли за панівну висоту - гору Маківка. Захопити вершину московським військам вдалося тільки 4 травня, а не 29 квітня, як планувалося. При цьому були задіяні всі наявні російські резерви.

Через величезні втрати російські війська не змогли продовжити наступ і вже через тиждень змушені були поспішно відступати перед наступом австрійських підрозділів.

Особливим мужністю під час боїв за Маківку відзначилися частини Українських Січових Стрільців, що надалі відбилося в народній пам'яті.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Головна