Порно, подорожі і віршовані ночі: ТОП-10 подій Форуму видавців у Львові

Сьогодні, 15 вересня, у Львові стартує Форум видавців – найзнаковіша літературна подія року. Місто вітає натовпи книголюбів та цілий десант іменитих письменників
Depo.Життя
15 вересня 2016 09:30
ФОТО: depo.ua
Порно, подорожі і віршовані ночі: ТОП-10 подій Форуму видавців у Львові
Порно, подорожі і віршовані ночі: ТОП-10 подій Форуму видавців у Львові

Автограф-сесії, презентації, круглі столи… На кожен день заплановано стільки івентів, що навіть досвідчений гість заходу ризикує в них розгубитися.

Depo.ua зібрав події Форуму, які не варто пропускати.

1. BLOG 360. Як із мрії подорожувати зробити відеоблог?

Команда популярного ресурсу про подорожі розкаже, як зробити зі свого захоплення популярний медіапроект. Серед спікерів - юрист-мандівник, який прожив 2 роки в Китаї і подорожував Азією та Європою, поліцейський, який хотів більше пізнати Україну, та журналістка, яка постійно знаходиться в русі.

Де: Кінопалац "Коперник"

Коли: 15 вересня, 11.00 – 11.45

2. Авторська зустріч з Томасом Венцловою

Порно, подорожі і віршовані ночі: ТОП-10 подій Форуму видавців у Львові - фото 1

Письменника називають легендою європейської літератури – почавши з перекладів творів Анни Ахматової, Бориса Пастернака, Шарля Бодлера і Томаса Еліота ще у 1960-х, згодом письменник вразив світ власною творчістю. Серед його найвідоміших збірок – "Негатив білизни: Вірші різних років", "Форми надії: Есе", "Всі вірші: 1956 - 2010". Венцлова був одним з засновників Литовської Гельсінської групи. У 1977 був висланий з СРСР. Викладав у Єльському університеті.

Де: Перший український театр для дітей та юнацтва

Коли: 15 вересня, 17:00 – 17:45.

3. Авторська зустріч з Іллею Камінським. Письменник проти суспільних табу

Порно, подорожі і віршовані ночі: ТОП-10 подій Форуму видавців у Львові - фото 2

Камінський народився в Одесі, а в 16 років переїхав у США. Здобув ступінь бакалавра мистецтв у Джорджтаунському університеті та диплом юриста у Каліфорнійському університеті. Наразі викладає літературну майстерність в університеті Сан-Дієго.

Вже перша книга Каменського Dancing in Odessa здобула чотири літературні премії, а у 2013-му році він був номінований на Нобелівську премію з літератури.

Де: Історичний музей, королівська трапезна 

Коли: 15 вересня, 17:00 – 17:45.

4. Автограф-сесія автора книги "Вундеркідз" Жаклін Сильвестр

Порно, подорожі і віршовані ночі: ТОП-10 подій Форуму видавців у Львові - фото 3

Англійська письменниця має українські корені, тому саме зі Львова вирішила розпочати промо-тур нової книги для підлітків "Вундеркідз". За анотацією, це романтичний трилер, в якому юна героїня змушена робити вибір – залишитися у пастці, або покласти майбутнє на терези і спробувати вирватися з полону. Не обійшлося, звісно, і без кохання… На думку критиків, роман може поповнити скарбничку підліткових хітів на рівні з "Домом дивних дітей" і "Дивергентом".

Де: Палац мистецтв, хол 2 поверху

Коли: 15 вересня, 11.00 – 11.45

5. Порнографія в літературі. Лекція Маріам Найєм

Порно, подорожі і віршовані ночі: ТОП-10 подій Форуму видавців у Львові - фото 4

Художниця і культуролог спеціалізується на порнографії і вже виступила з низкою лекцій на пікантну тему. Цього разу різні аспекти пікантної теми лекторка розглядатиме в контексті літературного процесу.

Де: Гастро-паб LUFT

Коли: 16 вересня, 15.00 - 15.45

6. "Ukraine. The Best. Культурний простір від А до Я". Презентація проекту й обговорення з героями та авторами

Книжка може стати must have освічених українців, адже укладники поставили за мету зібрати всіх, хто створював вітчизняну культуру останні півстоліття. У книзі описані історії 123 героїв від Ліни Костенко до Джамали і Раду Поклітару.

Де: Кінопалац "Коперник" (вул. Коперника, 9).

Коли: 16 вересня, 18:00 - 19:45.

6. Авторська зустріч з Фредеріком Бегбедером

Порно, подорожі і віршовані ночі: ТОП-10 подій Форуму видавців у Львові - фото 5

Бегбедером українців не здивувати: французький письменник – частий гість українських тусовок, на яких він любить обіймати дівчат і діджеїти. Але судячи з того, що реєстрація на заклад вже закінчилися, книголюби таки встигли скучити за епатажним письменником. В програмі зустрічі – презентація романів "Уна і Селінджер", "Кохання живе три роки", "99 франків" і збірки інтерв’ю "Бесіди нащадка епохи", які "КМ-books" видало українською.

Де: конференц-зал Палацу Мистецтв

Коли: 17 вересня, 12:30 – 14:00.

7. "Дорогою до…". Дискусія Карла Маркуса Ґауса та Петера Штайнера

Австрійський репортер і письменник Карл Маркус Ґаус і австрійський письменник Петер Штайнер обговорюватимуть нюанси написання художнього репортажу. Учасники поділяться з гостями власним досвідом написання матеріалів про інші країни та культури.

В портфоліо Гауса серія робіт про життя і культуру народів Центральної та Південно-Східної Європи. Штайнер же свого часу об'їхав чимало країн в якості геолога.

8. Подіумна дискусія "Сучасна кримськотатарська література: виклики та можливості"

Порно, подорожі і віршовані ночі: ТОП-10 подій Форуму видавців у Львові - фото 6

Для українців зустріч може стати чудовою можливістю познайомитися з кримськотатарською літературою. Про книги свого народу розкажуть Бекір Мамут, експерт з кримськотатарської літератури, головний редактор газети "Кырым", Гульнара Бекірова, історик, член українського ПЕН-клубу, автор і ведуча програми "Таріх левхалари" ("Сторінки історії") на телеканалі АТР, Шевкет Кайбулла, головний редактор історико-культурологічного журналу Qasevet та газети "Авдет" та ін.

Де: готель "Жорж"

Коли: 17 вересня, 14:00 - 15:45.

9. Творча зустріч із Юркі Вайноненом

Порно, подорожі і віршовані ночі: ТОП-10 подій Форуму видавців у Львові - фото 7

Фінського письменника називають одним із найбільш сюрреалістичних авторів Скандинавії. Під час першого у житті візиту в Україну Вайнонен поділиться думками про культуру читання і видавництва, розкаже про секрети популяризації книжки. Письменник прославився завдяки творам "Мандрівник-дослідник та інші оповідання", "Німий бог", "Наслідування", "Вежі". У 2016-му у видавничому домі "Комора" вийшла книга автора "13 новел" українською мовою у перекладі Юрія Зуба.

Де: Історичний музей, королівська

Коли: 17 вересня, 18:00 -18:45.

10. Ніч поезії і музики NON-STOP

Закріпити враження від атмосфери форумі пропонують на ночі музики та поезії. Нічні читання вважають саме львівською традицією – 11 років тому цей формат започаткував нині покійний письменник Юрко Покальчук, а за короткий термін він полюбився львів'янам. Мистецькі твори зі сцени лунатимуть без упину, тож, забувши про вересневу реальність, глядачі можуть відчути себе посеред романтичної львівської ночі.

Де: клуб FEST Republic

Коли: 17 вересня, 22:00 - 18 вересня, 6:00.

Більше актуальних новин читайте на Depo.Життя