Помер письменник Фазіль Іскандер

Інформацію про смерть видатного письменника підтвердили у Спілці письменників Росії
Depo.Життя
31 липня 2016 13:16
ФОТО: depo.ua
Помер письменник Фазіль Іскандер
Помер письменник Фазіль Іскандер

Письменнику було 87 років, передає depo.ua з посиланням на повідомляє "Ехо Москви".

Іскандер народився 6 березня 1929 року в Сухумі в сім'ї колишнього власника цегляного заводу іранського походження. У 1938 році батько майбутнього письменника був депортований з СРСР, з тих пір Іскандер більше ніколи батька не бачив. Виховувався родичами матері-абхазки в селі Чегема.

Закінчивши інститут в середині 50-х, працював журналістом та редактором у Брянську і Курську. Зліт кар'єрними сходами продовжився в роботі у відділенні Держіздату Абхазії.

Іскандер брав участь у випуску не підцензурного журналу "Метрополь" (повість "Маленький гігант великого сексу"). За свою діяльність був покараний відлученням від можливості друкуватися в офіційних виданнях. Заборону зняли в 1984 році. Також він був одним з членів журі КВН в кінці 80-х.

Всі свої твори Фазіль Іскандер друкував на друкарській машинці, комп'ютер він так і не освоїв. Останні роки у нього була помічниця, яка йому у всьому допомагала.

Ім'я Фазіля Іскандера увічнено за життя — його ім'ям названа колишня московська бібліотека сімейного читання № 185, нині — бібліотека № 202 "Культурний центр Фазіля Іскандера".

Більше новин про події в Україні та світі читайте на Depo.Життя