Помер письменник Данило Кулиняк

В Ірпені помер автор поетичних книжок, український письменник Данило Кулиняк
Depo.Життя
6 січня 2016 13:24
ФОТО: depo.ua

Помер письменник Данило Кулиняк - фото 1

Про це повідомляє "Буквоїд" з посиланням на голову Національної спілки письменників України Михайла Сидоржевського, передає depo.ua.

"Як сказала мені його дружина, письменниця Н.аталя Околітенко, хоронити Данила Івановича будуть в Ірпені 8 січня", - написав голова НСПУ.

Данило Кулиняк народився 2 квітня 1948 року на Дрогобичині в сім´ї священнослужителя.

1963 року закінчивши Сокальську школу-інтернат, Данило вступив до Херсонського мореплавного училища, звідки в грудні 1964-го був виключений. 16 грудня заарештований за створення підпільної молодіжної націоналістичної організації "Вісники свободи України" антирадянську агітацію та пропаганду. Понад рік працював на Херсонському текстильному комбінаті.

1966 року Данило Кулиняк вступив до Московського літературного інституту імені Максима Горького, який закінчив у 1972-му. У 1967–1972 роках працював археологом, науковим співробітником у Роменському краєзнавчому музеї, що на Сумщині. Квартирував там у Євгена Адамцевича — кобзаря, завдяки якому зберігся відомий "Козацький марш".

Восени 1972 року переїхав із Ромнів до Києва, де якийсь час перебував на нелегальному становищі. У березні 1973-го Данило Кулиняк виступив на суді над Іваном Дзюбою на його захист, після чого був незаконно направлений на службу в армію — на Забайкалля. Повернувшись звідти у 1976 році, оселився в Лютежі Вишгородського району на Київщині й став державним інспектором рибоохорони на Київському водосховищі.

Автор поетичних збірок "Біля вогнища", "Невідкриті острови", "Телескопи криниць", "Соловецький в´язень", "Підводний материк", "Меч Гесера" та ін.

Фото:dk.com.ua

Більше новин про події в Україні та світі читайте на Depo.Життя