UK
Для цього матеріалу переклад іншими мовами відсутній, спробуйте перевірити пізніше

Польський бізнес скаржиться на брак робочих рук із України через коронавірус

За 10 днів з Польщі в Україну повернулося понад 100 тисяч українців, що становить близько 12% українських трудових мігрантів. Про дефіцит робочих рук з України заявляють на польських підприємствах харчової промисловості та в логістичних компаніях
 

Польський бізнес скаржиться на брак робо…
Фото: dpsu.gov.ua

Про це повідомляють аналітики компанії з міжнародного працевлаштування Gremi Personal, передає Depo.ua з посиланням на "Українську правду".

"Сталося фактично дві хвилі виїзду. Перша хвиля була приблизно до 17 березня, друга - напередодні закриття державних кордонів України 27 березня. Багато українців в Польщі були дезінформовані, вирішили, що україно-польський кордон закривають повністю. Хоча і зараз його можна перетнути на автомобілі або пішки", - повідомляє гендиректор компанії Томаш Богдевич

За його словами, тих, хто повернувся до України, можна розділити на дві категорії. Перша – це українці, у яких закінчувалася робоча віза або хто працював по безвізу, маючи дозвіл на роботу. Друга категорія – це ті, хто залишився без роботи, а недобросовісні компанії з працевлаштування просто покинули їх, не знайшовши заміни.

Про дефіцит робочих рук з України заявляють на підприємствах харчової промисловості та в логістичних компаніях. Це ті галузі, які поки нарощують обсяги виробництва під час пандемії.

Відразу після закриття кордонів польські фермери звернулися до прем'єр-міністра Польщі з проханням дати можливість залишитися працівникам з України, тому що їх нестача в зв'язку з закриттям кордонів спричинить за собою "крах багатьох галузей польської економіки і може загрожувати безпеці підтримки ланцюга поставок продовольства".

За словами Богдевича, ті українці, які хочуть повернутися назад, можуть це зробити і зараз, але вони мають пройти обов’язковий карантин введений у Польщі.

"Підприємства потребують робочої сили. Відтік українців може уповільнити темпи їх роботи, тому зараз ми активно рекрутуємо українців, які залишаються в Польщі. Ті, хто виїхав з Польщі, але має намір повернутися назад, можуть це зробити.

Але вони повинні пройти обов'язковий карантин, введений владою Польщі. І, як ми раніше повідомляли, наша компанія одна з перших за свій рахунок відкрила карантинні центри у Лодзі та Гданську  для прийому таких робітників", – пояснює Богдевич.

Нагадаємо, раніше представники будівельної промисловості Польщі звернулися до парламенту країни з проханням розширити пакет економічної допомоги, адже через коронавірус з країни виїхало близько 20% українських заробітчан. 

Зазначимо, третина українців, як живуть і працюють в Польщі, заявили про втрату або суттєве обмеження роботи у зв’язку з пандемією коронавірусу

 

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme