ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

Польща допоможе Україні створити Національний фонд досліджень

Керівництво Національного наукового центру Польщі, який фінансує фундаментальні дослідження польських вчених, готове допомогти Україні у створенні та запуску Національного фонду досліджень

Depo.Життя
15 грудня 2017 09:58
ФОТО: depo.ua

Про це йшлося під час зустрічі представників Польської академії наук із українськими вченими, передає Depo.ua із посиланням на прес-службу Міністерства освіти України.

Відповідну декларацію про бажання підтримки та допомоги з боку нинішнього керівництва Національного наукового центру Польщі переказав екс-керівник Ради Центру професор Міхал Каронський, додають у повідомленні.

"Під час створення фонду досліджень та проектування засад його діяльності ви можете використовувати наш досвід щодо Національного наукового центру. Ми готові більше розповісти і про всі процедури, і про наші помилки, щоби сприяти створенню ефективної системи фінансування науки в Україні. Також ми сподіваємося, що після запуску українського фонду ми зможемо проводити спільні конкурси наукових проектів – як, наприклад, ми зараз робимо з Німеччиною та Литвою", – зазначив Каронський.

За його словами, за 6 років діяльності польський Національний науковий центр провів 68 конкурсів, на які отримав майже 60 тисяч заявок. Із них фінансування отримали 10 716 проектів – на загальну суму один мільярд євро. Він також повідомив, що фінансування Національного наукового центру в минулому році склало 246 мільйонів євро – це 15% від загального фінансування досліджень в Польщі, що здійснювалися з державного бюджету.

Заступник міністра освіти і науки України Максим Стріха наголосив, що досвід Польщі є дуже цінним для України, оскільки вже в 2018 році планується старт роботи українського Національного фонду досліджень, основною функцією якого буде грантова підтримка наукових досліджень і розробок.

За повідомленням МОН, зустріч з польськими науковцями стала продовженням низки семінарів та консультацій із європейськими партнерами щодо реформування науки в Україні.

Більше актуальних новин читайте на Depo.Життя