Полон українських моряків загрожує Росії міжнародним трибуналом, —Полозов

Слідчі Федеральної служби безпеки Росію клопотатимуть суд про проведення закритих засідань у справі українських моряків тому що розуміють незаконність своїх дій

Про це розповів адвокат одного із військовополонених моряків Дениса Гриценка Микола Полозов, повідомляє Depo.ua з посиланням на Громадське.

"Кремль вже розуміє, що у ситуації із захопленням українських моряків вляпався у дуже некрасиву, важку політичну ситуацію. Звісно, вони розуміють, що на суді ми будемо порушувати питання про порушення Женевської конвенції, що в майбутньому це може загрожувати російській владі міжнародним трибуналом, оскільки це порушення військового права стосовно українських військовослужбовців. І вони намагаються купірувати це всіма можливими способами — не пустити на засідання пресу, омбудсмена, нікого", — сказав захисник.

Також він зазначив, що слідчі ФСБ подали клопотання про продовження терміну тримання під вартою усім 24 українцям до 26 квітня, тобто на три місяці, а термін слідства вже продовжений до 25 травня.

Полозов додав, що зі свого боку сторона захисту вимагатиме негайного звільнення українських моряків зі слідчого ізолятору, оскільки Женевська конвенція не передбачає, щоб військовополонені знаходились в тюрмах та слідчих ізоляторах.

За словами адвоката, у своїх клопотаннях слідство вказує стандартне формулювання, щодо ризиків переховування українських моряків, бо вони громадяни України:

"Але тут поряд з Лефортовським судом є річка Яуза. З таким же успіхом слідчі могли написати, що вони, як моряки можуть втекти річкою. Це абсолютна маячня. Таке формулювання використовувалося і в десятках інших справ щодо політв'язнів. Але проблема в іншому. Немає суду як незалежного інституту державної влади. Судова система залежить від тих рішень, які ухвалює виконавча влада. Я не плекаю ілюзій, судді випишуть те рішення, яке від них вимагають слідчі ФСБ та російська влада, але зі свого боку команда адвокатів буде надавати весь перелік юридичних дій, щодо захисту військовополонених українських моряків. Ми клопотатимемо також про те, щоб була допущена преса, Людмила Денісова та родичі моряків", — сказав Полозов.

За його словами, тільки минулого тижня адвокати змогли потрапити до деяких моряків, але усім зайти одночасно неможливо, тому що у СІЗО Лефортово спеціальна система жеребкування адвокатів, яка на два тижні розподіляє графік відвідувань. Тому шанс поспілкуватися з усіма буде лише завтра у суді.

Також Полозов зазначив, що опубліковане ФСБ відео із нібито "зізнанням" моряків не матиме жодної юридичної сили:

"Ось це відео на якому записали кілька моряків не впливатиме на перебіг справи, тому що запис проводили в непроцесуальному порядку, без участі адвокатів і навіть за російськими законами не можуть бути використані у суді"— зауважив адвокат.

Нагадаємо, Федеральна служба безпеки Росії просить Лефортовський суд Москви закрити від слухачів і ЗМІ судове засідання щодо продовження терміну арешту українським військовополоненим морякам.

Захист українців на Росії вважає це грубим порушенням принципу гласності правосуддя.

Тим часом команда захисту військовополонених українських моряків виступає за відкриті судові засідання з допуском на них ЗМІ та всіх зацікавлених осіб.

Сьогодні, 14 січня, уповноважена з прав людини Верховної Ради України Людмила Денісова разом з членами сімей військовополонених моряків прибула до Москви.

Довідка: 25 листопада 2018 року російські прикордонні кораблі здійснили відверто агресивні дії проти кораблів ВМС ЗС України та захопили три українських кораблі - "Бердянськ", "Нікополь" і "Яни Капу".

ЗМІ оприлюднили список 24 українських моряків, які перебувають в полоні у російських окупантів.

27 листопада окупаційний суд Сімферополя арештував 15 моряків, а 28 листопада - обрав запобіжний захід у вигляді арешту в СІЗО ще дев'яти українським морякам, захопленим в полон у Керченській протоці.

27 грудня усі полонені Росією українські моряки визнали себе військовополоненими.

7 січня 2019 року Україна подала до Європейського суду з прав людини позов проти Росії через захоплення українських моряків біля Керченської протоки.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme