Політв’язня Кольченка випустили зі штрафного ізолятора

Український політв'язень Олександр Кольченко, який утримується у виправній колонії № 6 в російському Копейську (Челябінська область), після перебування на святкові дні в штрафному ізоляторі повернувся в загін

Про це повідомила російська правозахисниця Тетяна Щур, передає Depo.ua з посиланням на Укрінформ.

"Сьогодні адвокат (Уральської правозахисної групи - ред.) відвідав Олександра Кольченка. Подробиці такі: його помістили в ШІЗО 30 квітня, повернувся в загін він 10 травня. Загалом Саша почувається нормально, настрій хороший", - розповіла Щур.

За її інформацією, "Новую газету", виписану на його ім'я, Кольченко в травні ще не отримував. Адвокат передав йому копію передплатної квитанції, і Олександр домагатиметься, щоб її віддавали.

"Також адвокат ознайомив Кольченка з документами Уральської правозахисної групи, складеними за підсумками нашого спілкування з прокуратурою, ФСВП (Федеральна служба виконання покарань - ред.) з приводу максимальної ваги посилок і передач, яка за законом наразі може перевищувати 20 кг. Коли за пару днів ми побачимо звіт адвоката, можливо, будуть ще якісь подробиці", - зауважила правозахисниця.

Вона також уточнила, що причиною останнього поміщення Кольченка в ШІЗО було нібито вживання ним "нецензурної лексики". Притому, що, за її словами, "Саша взагалі ніколи її не вживає". Тетяна Щур ще нагадала, що найперше поміщення Кольченка в ШІЗО теж було з цієї причини, а також за вживання жаргону - замість слова «общежитие» він вжив слово "барак".

Нагадаємо, політв'язня Кольченка на травневі свята відправили у ШІЗО.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Головна