Покрова Пресвятої Богородиці: Що не можна робити в цей день

14 жовтня за народним та церковним календарем велике свято – Покрова Пресвятої Богородиці, яке має чимало традицій та заборон 

Покрова Пресвятої Богородиці: Що не можн…

Depo.ua пропонує дізнатися цікаві факти про свято, його символіку та заборони, які існували в українського народу у давні часи. 

Історія свята Покрови Пресвятої Богородиці

Покрова Пресвятої Богородиці

Історія важливого для християн свята має довгу історію. Дехто пов'язує його традицію з 910 роком, до періоду, коли Візантійська імперія вела війну із сарацинами.

В цей день в Константинополі (до якого вже впритул підійшли мусульмани), у Влахернській церкві, де зберігалася риза Богоматері, під час богослужіння юродивий Андрій і його учень Єпіфаній побачили у повітрі Богородицю, що парить, яка розпростерла над людьми, що молилися своє широке біле покривало - покров...

Святий Хреститель Господній Іоанн і святий апостол Іоанн Богослов супроводжували Царицю Небесну. Схиливши коліна, Пресвята Діва почала зі слізьми молитися за християн і довгий час перебувала в молитві. Протягом цілої години Богоматір молилася, обливаючись сльозами. Після цього вона зняла своє блискуче покривало і простягнула його над людьми. Коли видіння зникло, покривало стало невидимим, але благодать Божої Матері залишилася з народом Константинополя.

Дивне явище Богородиці, що покриває християн, підбадьорило і втішило греків, зібравши останні сили, вони перемогли сарацинів.

Покрова Пресвятої Богородиці: Традиції наших пращурів

Покрова Пресвятої Богородиці

На Русі з дня Покрови починали грати весілля, а дівчата в цей день ходили до церкви молитися, щоб Господь послав їм гарних наречених.

Сімейні пари приходили у свято в храм, для того, щоб також попросити милості і заступництва Матері Божої.

До Покрови селяни намагалися завершити всі сільськогосподарські справи - зібрати весь врожай, зробити заготовки на зиму. Худобу вже не виганяли на пасовища, а тримали в хлівах і переводили на зимовий корм.

В цей день зазвичай наймали працівників - як правило, на термін до Хрещення. Покров вважався і вдень розплати - за роботу і за товари.

Покров завжди вважався в народі важливим святом, тому в цей день обов'язково йшли до храму всією сім'єю - помолитися Пресвятій Богородиці, попросити її про добробут.

До цього часу закінчувалася пора хороводів і вуличних ігор, починалися вечорниці: дівчата вечорами збиралися в одній хаті і займалися рукоділлям, супроводжуючи роботу співом.

Що можна та не можна робити на Покрову Пресвятої Богородиці

Покрова Пресвятої Богородиці малюнок

Як у будь-яке релігійне свято, на Покрову Пресвятої Богородиці не можна робити серйозну господарську роботу, а також виконувати багато домашніх обов'язків, а саме: будувати, копати, прибирати, прати, шити, в'язати, прасувати.

У свято Покрови також не можна лихословити, лаятися з людьми, вживати алкогольні напої, бажано навіть не готувати щось серйозне до пізньої вечері.

А ще не можна в цей день позичати гроші та відмовляти сватам – за прикметою, та дівчина, яка відмовила сватам на Покрову, ще роки три не буде ніким засватана.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme