Покоління жертв: Чому ображені у школі вчать дівчат Вайнштейна

У мережі набирає обертів новий флешмоб #ВсеЩоТебеНеВбиває

Кліп Pianoбой "Все, що тебе не вбиває" надихнув користувачів соцмереж на новий флешмоб. Під хештегом #ВсеЩоТебеНеВбиває люди згадують, як були жертвами буллінгу.

Приєдналися до флешмобу і зірки. Анна Завальська, Джамала та Маша Єфросініна акцентують: попри думки і дії оточуючих важливо зберегти своє право бути інакшим.

Здебільшого у постах люди не жаліють себе, а констатують: складнощі і несприйняття залишилося позаду, зате вони зберегли вірність собі і частково завдяки цьому досягли успіхів у житті.

"Я побачила компанію, яка стояла і реготала, як у всіх "Єралашах", я підійшла до них максимально близько, подивилася головному в очі (чомусь я вирішила, що він головний), сказала: "Всім привіт" і пішла далі. Хтось із них відповів мені, хтось розсміявся, хтось щось сказав, але мені вже було все одно - я пам'ятаю це відчуття - я зробила це - переборола свій страх, підійшла максимально до "ворога", а значить тепер ворог позаду. Більше мені не було страшно. Це був головний урок, яка я дала сама собі", - пише у пості акторка Наталя Гаріпова.

Власне, активною і життєствердною позицією українська спонтанна акція відрізняється, наприклад, від міжнародного флешмобу #MeToo (Я теж - ред.), започаткованого жертвами домагань голлівудського продюсера Гарві Вайнштейна, під час якої чималу кількість відомих чоловіків звинуватили у сексуальних злочинах.

Флешмоб відіграв важливу соціальну роль, назавжди перевернув світ кіно і шоубізу та навчив людей не соромитися говорити про пережиті травми. Втім, більшість сповідей не давали бачення виходу. І якщо раніше йшлося про "так прийнято" і своєрідне смирення перед бідою, зараз запропоновані шаблони - "суспільство покарає" і "суспільство втішить". Звісно, держава повинна карати з усією суворістю карного кодексу.

І якщо у випадку зґвалтування жертві справді важко щось вдіяти, на непристойні фрази можна навчитися відповідати, виставляючи кривдника у смішному ракурсі. На хапання за сідниці - давати від коша, а на пропозицію ролі за гроші - записувати сказане на плівку і ділитися у соцмережах.

Звісно ж, позиція "жертва сама винна" характерна для первісного і тоталітарного і ніяк для цивілізованого суспільства. Але тренд буде жертвою теж небезпечний. Адже подібна мода наближає нас до психології адептів шаріату, де "потенційних жертв" закутують з голови до ніг - аби ніхто не бачив і не образив.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Головна