Подорожі Україною: ТОП-10 дивовижних печер

Подорожі по мальовничих печерах – це завжди захоплення, романтика, а іноді – й адреналін

Подорожі Україною: ТОП-10 дивовижних печ…

Навіть люди, які звикли до комфортабельного all inclusive на іноземному морському курорті іноді замислюються де відпочити в Україні, а деякі навіть думають про знайомство з таємничим підземним світом печер. І в Україні можливостей задовольнити свою цікавість чимало.

Depo.ua зробив підбірку найкрасивіших печер нашої країни.

1. Атлантида

Недалеко від Кам'янця-Подільського розташоване справжнє диво - триповерхова печера, прикрашена сталактитами та сталагмітами, що простягається на 2,4 км.

Печера Атлантида

ФОТО: clubprigoda.com

2. Печера Романія або Дружба

Печера захована в лісі на околиці села Мала Уголька на Закарпатті. Загальна довжина печери - 1 км, а глибина - 46 метрів. Щоб познайомитися з її красотами, туристам необхідно отримати дозвіл адміністрації Карпатського заповідника. Стіни печери прикращають сталактити різноманітної форми, що створює просто безмежний простір для фантазії.

 Печера Романія або Дружба

3. Оптимістична печера

Найдовша в світі гіпсова печера розташована поблизу села Королівка на Тернопільщині. Оптимістична простягається на 240 км і займає площу біля 2 га. Гостей печера заворожує дивовижними сталактитами та геліктитами. Для вчених свого часу печера стала справжньою знахідкою - до часу її відкриття вважалося, що геліктити можуть з'являтися лише у вапнякових печерах.

Сталактити в печері Оптимістична

Сталактит в печері Оптимістичній

 Оптимістична печера

4. Млинки

Печера довжиною у 47 км знаходиться біля села Залісся на Тернопільщині. Гості потрапляють у справжній лабіринт, наповнений вражаючими цікавинками - стіни печери вкривають кристали різних розмірів та кольорів. Пробираючись "кімнатами" Млинків можна завести цікаві знайомства - у печері живе аж чотири види кажанів.

Кристали в печері Млинки

Печера Млинки

5. Скитська печера

Печера знаходиться у Чернівецькій області на околиці села Звенячин і більшості відома під назвою "Гострі Говди". Пробираючись лабіринтами довжиною у 3,5 км, більшість гостей прагнуть на власні очі побачити Кришталеву залу - найкрасивіше місце печери.

Кришталева зала в печері Скитська

 Скитська печера

Кристали в Скитській печері

 Скитська печера

ФОТО: stejka.com

6. Печера Попелюшка

Печера з казковою назвою розташувалась у Чернівецькій області і частково знаходиться на території Молдови. Вхід в печеру знаходиться у селі Подвірне Новоселицького району.

"Попелюшка" простягається на 90 км і посідає 8-ме місце в рейтингу найбільших печер світу. Підземне диво розширяється на три рівні, мандрівники можуть побачити величезні галереї, підземні озера та дивовижні фігури з кристалів. Заради туристів печеру прикрасили фігурами з глини - зокрема, тут можна побачити фігурку самої Попелюшки.

Підземне озеро в печері Попелюшка

Галерея печери Попелюшка

Печера Попелюшка

Фігура Попелюшки в печері Попелюшка

7. Озерна або Блакитні озера

Вхід в гіпсову печеру знаходиться поблизу села Стрілківці на Тернопільщині. Щоправда, так просто в неї не потрапити - в Озерну пускають лише спелеотуристів з великим досвідом, і те - лише у ближні зали. Щоправда і там можна побачити чимало красивого - підземні озера, кам'яні квіти і сталактити створюють незабутній антураж. Довжина печери - 120 км.

Печера Озерна або Блакитні озера

Блакитні озера

8. Вертеба

Вхід у печеру мандрівники знайдуть неподалів від села Більче-Золоте на Тернопільщині. Цікава Вертеба, в тому числі тим, що у ній розташувався цілий підземний музей. Під час екскурсій туристів знайомлять з історією Трипільської культури.

Історики від Вертеби, ходи якої простягаються на 9 км, у захваті - тут знайшли чимало пам'яток часів енеоліту.

Сама печера прикрашена невеликими сталактитами, а чимало кажанів обрали її за домівку.

Печера Вертеба

Кажани в печері Вертеба

9. Кристалічна печера 

У цій печері все обладнано для спокійних і комфортабельних екскурсій, тож туристи можуть роздивитися числені композиції з різнокольорових кристалів. Аби потрапити всередину печери, треба відвідати село Кривче на Тернопільщині.

Кристалічна печера

Печера Кристалічна

Вхід до Кристалічної печери

Величезні кристали в печері Кристалічна

10. Страдчанська

Печера розташована біля села Страдч на Львівщині, у надрах Страдчанської гори. Вже у передній галереї гості можуть побачити каплицю - кам'яний хрест і стілець для сповіді збереглися з XI століття. Історики вважають, що за давніх часів тут існував монастир, а блукаючи печерою, можна скласти приблизні уявлення про чернечий побут тих часів.

Страдчанська печера

Вхід до Страдчанської печери

Всередині Страдчанської печери

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

data-matched-content-rows-num=1 data-matched-content-columns-num=4 data-matched-content-ui-type="image_stacked"