UK
Для цього матеріалу переклад іншими мовами відсутній, спробуйте перевірити пізніше

Подорожі космосом стають реальними: Вчені випробували супертонкий космічний парус

Виготовлений з графена товщиною всього в один атом вуглецю крихітний сонячне вітрило успішно пройшов перші випробування

Подорожі космосом стають реальними: Вчен…

Про це з посиланням на тести в компанії SCALE Nanotech (ФРН / Естонія) пише пресслужба Європейського космічного агентства, передає Depo.ua з посиланням на "Прямий".

Випробування шматочка (три міліметри в діаметрі) матеріалу як вітрило покликані показати, чи вийде використовувати графен для сонячних вітрил космічних апаратів. Такі кораблі зможуть летіти без палива на борту і складних гравітаційних маневрів у планет для розгону.

Раніше вже відчували технологію сонячного вітрила на плівках їх майлара і полиимида, однак графен, пишуть в ESA, значно легше і його простіше масштабувати до вітрила хоч в квадратний кілометр. Правда, уточнюють вчені, розгорнути таке полотно буде технологічно складно.

Вчені помістили вітрило в вакуумну вежу в Бремені і посвітили на нього лазером. З'ясувалося, що промінь всього одноваттного лазера надав вітрилу прискорення до 1 м/с2. Це, зазначають дослідники, аналогічно прискоренню офісного ліфта.

При цьому прискорення таких вітрил триватиме до тих пір, поки на них потрапляє світло, тобто швидкість корабля наростає і може досягти з часом вражаючих показників.

SCALE Nanotech шукає стратегічних партнерів, щоб розширити технологію для підсумкового випробування в космосі.

Нагадаємо, вчені відкрили дивовижний факт про Сонце.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme