Чому не варто рівнятися на ляльку Барбі

Твій ідеал краси - лялька Барбі? Дізнайся, чому не варто заганяти свою фігуру в якісь рамки

Чому не варто рівнятися на ляльку Барбі…

На кого рівняємося?

Боротися потрібно не з власними параметрами, що вибиваються з міфічних стандартів, а з лялькою Барбі, яка живе практично в кожній з нас, радить ДеПо.

Чому? Та хоч би тому, що перманентна красуня насправді далеко не так безневинна і ідеальна, як здається. Втім, суди сама:

- прототипом всесвітньо відомої американської Барбі стала повія - європейська лялька Лілі, вона ж цинічна і безпринципна героїня коміксів, що ударно працювала на секс-фронтах Німеччині.

- форми Барбі виглядають дуже апетитно? Не плекай ілюзій. Давно підраховано, що якби іграшкова красуня раптом перетворилася на реальну жінку, то її параметри звелися б до цифр: 167 (зріст), 99х46х84. Слабо вписатися в такі стандарти?

- незважаючи на усю свою красу, Барбі була, є і, судячи з усього, буде дуже самотньою пані (з Кеном красуня розійшлася в 2004 році, наступний роман з ляльковим серфінгістом Блейном теж довго не тривав).

- за час свого існування Барбі змінила купу професій і національностей. Ніяк, бідна, не визначиться. Але їй-то легко, вона іграшкова, а спробуй проживи в реальності з такою непостійністю.

І ось ця дивна самотня істота, що роздирається сумнівами, щодня нашіптує нам, що ми далекі від ідеалу?

Стоп, Барбі

1. Перше анті-барбіївське «фе» прозвучало на батьківщині красуні - в США. У 1972 році на черговій ляльковій виставці нью-йоркські феміністки розкидали листівки, в яких звинуватили Барбі в тому, що вона привчає дівчаток до ролі безглуздої домогосподарки і бездумного сексуального об'єкту.

2. У 1998 році в Австрії почався масштабний рух під красномовними гаслами «Кill Barbi!» («Убити Барбі!») і «Ich bin rund, na und?» («Я пухка, ну і що?»).

Австрійки, обурені смертю 18-річної Ганни Грюн (дівчина заморила себе голодом в гонитві за модельною зовнішністю), обізвали любителів худорби «диктаторами моди з гомосексуальними смаками» (за те, що ті віддають перевагу вузьким хлоп'ячим фігурам) і вимагали звільнити їх від подібної диктатури.

«Ми нічого не маємо проти худих, - заявили барбіненависниці, - але якщо деякі жінки хирляві від природи - це ще не привід давити на інших».

3. Акція «Стоп, Барбі!» не обійшла стороною і наших сусідів. У 2004 році Інтернет-простір Росії захлеснула хвиля народного невдоволення. Почалося все з інтерактивного конкурсу краси, на якому росіяни обирали найкрасивішу дівчину країни, - переможниця повинна була поїхати в Еквадор на конкурс «Міс Всесвіт». І несподівано для усіх, більшість голосів отримала полненькая москвичка Олена Пісклова. Дівчина, не побоявшись глянцевих стандартів, виклала свої фотографії на сайт і перемогла.

Правда, закінчився конкурс для Олени невесело - організатори, спантеличені подібним поворотом подій, без зайвих пояснень виключили улюбленицю публіки з числа учасниць. Але галас навколо феномену Пісклової і гнівні репліки на адресу «ненатуральных красунь, яких неможливо відрізнити одну від одної» тривали ще довго. А сама Олена стала символом віртуального руху «Скажи ні лялькам Барбі».

4. І, нарешті, проти казкової красуні ополчилися навіть діти. Соціологічні опитування показують, що найбільшу ненависть у дівчаток 7-11 років викликає саме ця гламурна іграшка. Доказ - відірвані руки-ноги-голови від того, що колись було Барбі.

Так - фігурі, ні - стандартам

Підтримка фігури в тонусі - це одно, а наслідування безглуздих стандартів - зовсім інше.

Приміром, ти мрієш про...

- ... струнку талію. Похвальне бажання. Але це зовсім не означає, що потрібно за всяку ціну втискувати нещасну талію в цифру 60. Стрункість залежить від загальних пропорцій тіла. Можна бути худою і при цьому нагадувати Буратіно в зачатковому стані, а можна - повненькою, але фігуристою (нормальним вважається, коли відношення талії до стегон дорівнює 0,7, а об'єми грудей і стегон - приблизно рівні).

-...міні-спідниці. Розпочнемо з того, що радикальне міні - доля 16-річних німфеток. Солідним пані вони вже якось і не до лиця. А ось спідницю «по коліно» може дозволити собі будь-яка леді, ноги якої не викликають асоціацій з колесом. Останнє, знову ж таки, набагато частіше зустрічається у хирлявих панночок.

-... звання «Королева басейну» (літній варіант - пляжу). Тут, по-моєму, вага взагалі не причому. Якщо ти умієш добре плавати, віртуозно пірнаєш і при цьому не смішиш людей купальником, що складається з трьох вузьких стрічечок (дві - спереду, одна - ззаду), то жадане звання тобі забезпечене.

Тебе хвилює целюліт на стегнах? Пробач, дорога, але цей товариш не робить особливої різниці між худими і повними. Так що подібна скарга у даному контексті не приймається.

І так далі в тому ж дусі. Цей список можна продовжувати. І чим більше відповідей на питання: «Чого я хочу, і як цього добитися, не загнавши себе в рамки?» ти знайдеш, тим менше залежності від внутрішньої Барбі. І тим сильніше шанси на красиву фігуру, хороше здоров'я і відмінний настрій.

 

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme