Плотницький не приїде до Києва, але запросив СБУ до Луганська

атажок бойовиків повідомив про готовність прийняти українських слідчих на підконтрольній йому території

Голова самопроголошеної терористичної організації "ЛНР" Ігор Плотницький відповів на заяву СБУ, поширену напередодні, щодо виклику його на допит у якості підозрюваного до Києва, повідомляє depo.ua з посиланням на РИА "Новости".

"Совість моя чиста, і я зацікавлений, щоб люди і на Росії, і в Україні дізналися всю правду. На жаль, напружена ситуація на лінії розмежування між "народною міліцією республіки" і каральними частинами київського режиму не дає мені можливості для юридичного туру до столиці України. Тому якщо СБУ дійсно потрібні мої свідчення, запрошую їхню слідчу бригаду до Луганська", — заявив він.

Крім того, лідер луганських сепаратистів висунув свої умови для тих силовиків, які приймуть його виклик.

"Попередня умова у мене тільки одна: до цієї бригади повинні увійти тільки ті співробітники, які не причетні до викрадання людей, незаконного позбавлення волі, тортур і вбивств. Якщо такі знайдуться в СБУ — нехай оформляють відрядження до Луганська. Про дату і гарантії безпеки домовимося шляхом офіційного листування", — додав Плотницький.

Як повідомлялося, напередодні СБУ викликала ватажка "ЛНР" на допит.

Плотницькому мають намір повідомити про підозру, допитати як підозрюваного, ознайомити з матеріалами кримінального провадження від 03.08.2015 р.

Його підозрюють у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 3 ст. 146 ("Незаконне позбавлення волі або викрадення") ч. 2 ст. 258 ("Терористична діяльність"), ч. 3 ст. 332 ("Незаконне переміщення осіб через кордон") Кримінального кодексу.

Більше актуальних новин читайте на Depo.Життя