Плейліст важкого понеділка. Кітчеві пісні 90-х – 2000-х, які ми не маємо права забути

Перше, про що має заявити упорядник цього плейлісту найтрешовіших пісень і кліпів 1990-х – 2000-х: ця підбірка є вкрай суб'єктивною, складеною на підставі власних схиблених музичних смаків та порад фейсбук-френдів

На захист упорядника варто зазначити, що йому довелося все це переслухати, передивитись, вочевидь – збити ретельно культивовані роками музичні смаки, місцями гомерично іржати, місцями – приховувати підступну сльозу ностальгії. Ба більше – деяких з цих виконавців упорядник щиро любить, а їх пісням завзято підспівує. І взагалі – до біса цей снобізм, це прекрасний плейліст для важкого трудового дня, гайз!

 

Андрій Миколайчук - Піду втоплюся

Шикарні ритми "самограйки", вірусний текст, харизматичний виконавець – у цієї пісні не було шансі не стати хітом усіх кафе "Затишок", весіль, поминок, проводів на пенсію. Музичний вихователь у дитячому садку в Умані вже полишив естрадну кар’єру, але назавжди лишився у наших вухах і серцях. Рекомендуємо також до прослуховування радикально-патріотичну пісню "Підпільник Кіндрат".

Михайло Поплавський - Юний орел

Ти іди від джерел до джерел, юний орел. Нормальний Том Джонс української естради, як на свої гроші. "Богемна молодь столиці відривається під запальний хіт Михайла Поплавського "Юний орел" в найпопулярнішому нічному клубі столиці". Такий опис дав сам митець своєму відео на Youtube. І у нас немає жодних підстав йому не вірити, адже він безумовно йде "навпростець від сердець до сердець". Не забудемо догнатись його ж "Блюзом еротичних думок", меломани!

Степан Гіга – Сон

Степана Гігу ми шануємо за блискучі костюми, щільний сінтезаторний біт, вінтажну зачіску та за невмирущій "цей сон, цей сон мені щоночі сниться". 

Павло Зібров - Мертві бджоли не гудуть

Про вічно молодого Зіброва, чиї вуса давно стали символом і мемом… чого тільки символом і мемомвони не стали, коротше! Справжній мачо є автором купи відомих усім пісень, і ще купи – незаслужено забутих. Пошукайте пісню про одеський ринок "7-й кілометр" або ідеальну вітальну пісню для іменинника "День народження" авторства Теодора Кукурудзи у виконанні чорновусого секс-символа команди Зі.

Ані Лорак и Лері Вінн : "Голосуй по уму, голосуй за Кучму"

Не забуваємо і про політичну рекламу. Бадьорим техно з безглуздим текстом забутий вже предтеча Винника Лері Вінн і опальна ватниця Ані Лорак вели Леоніда Данилича до другого терміну з його авторитарною демократією, плівками Мельниченка і міцною рукою господарника. Рекомендуємо прослухати пісню іншого колективу, XS – Юля косу носить, для повного занурення у атмосферу попсового угару і політичного трешу

Пісня про Епіцентр у виконанні Державного академічного козачого ансамблю пісні і танцю "Козаки Поділля"

Слова зайві.  Феєрична ораторія. І тест, і виконання – до мурах по шкірі.

Астрая - "Стьопа"

Актуальна, як ніколи, тематика трудової міграції до Європи, блискучий завдяки блискіткам кліп, зворушливий "непідтягнутий" звукорежисером вокал заслуженої артистки України Астраї – є що згадати з оцих 90-х, що не кажіть.

Левко Дурко - No problem

Заслужений артист України в свої золоті часи. Почав співати в 40 років і швидко досяг популярності. Пісні дитячі, радісні, сонячні. Включаємо до рейтингу з повагою.

Аква Віта - Женьмінь жібао

Цю пісню не можна не любити. Це золота класика, безперечно. Таких, як "Аква Віта", більше не роблять, на жаль.  Послухайте обов’язково і "Тепер усе інакше"

Автанділ - Надію дай мені

Чи не забагато техно в огляді? Такі вже були суворі часи. Ми виживали, як могли. Хай пісня так собі, та лови п’ять за шикарний кліп, Автандиле.

СТЕП - Смажений кабанчик, курка з майонезом

Вони прекрасні, погодьтесь. Такого не вистачає. Пісня "Бум-Бум - Все в нас є" - не гірша. Молодість і задор, яких не повернути,  у чистому вигляді.  Але оберемо "Кабанчика" за стильний кліп.

Кость Гнатенко - Стильний чувачок

Сам собі найкраща пара, стильний чувачок Кость Гнатенко – одна з ікон ранньої епохи гей-культури столиці.  Марк Алмонд, якого ми заслужили. До рейтингу включаємо за першу в історії українського шоу-бізу зйомку в кліпі травесті-дів з гей-клубу на Печерську і практично повністю відсутній вокал у виконавця.

EL Кравчук – Квітка в крові

З вечора й до рання він був солдатом кохання, як він співав в одноіменній пісні, відео до якої ми не знайшли.  На відміну від попереднього виконавця, має чудовий голос. І максимально кітчевий репертуар. Що сталося з тобою, солдате? Забуття і Х фактор.

Дмитрий Гордон - Песня о журналистах

 "Будь душою ты чист, если ты журналист, и труби, как горнист, если ты журналист". Продюсер екстрасенса Контактера з космосом Петра (і його кота) та кандидата в президенти Смішка, продавець лікувальних пірамід Ю-Шансе і любитель селфі з зірками Гордон потрапляє до рейтингу як виконавець навіть не конкретно цієї, а сукупності відверто поганих пісень, які він до того ж не вміє виконувати.

Не можемо обійти увагою і більш сучасну музику, що зберегла кращі кітчеві традиції 90-х. Обмежимось кількома композиціями:

 

Alex Angel (BLACK ANGELS) - Easy Life

Не віриться, що таке могли зняти в 2015. Естетика 90-х в чистому вигляді. Кліп – бомба. І режисура, і актори, і ламана англійська виконавця. Наче на телестудії в Лубнах знімали.

Fraida – Комарі

 "Комарі на задньому дворі тепле тіло мають на меті". 2017. Серйозно. Хто б міг подумати.

На завершення огляду хочеться додати: трешу, кітчу і угару у сучасних виконавців теж вистачає. Але такого, як в 90-х, попіл яких б’ється у наших серцях, на жаль, небагато. Та музика була якоюсь примітивнішою, але і чеснішою, чи не так? Якраз для важкого понеділка.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Головна