Під Радою активісти вимагають змінити виборче законодавство (ВІДЕО)

Під стінами Верховної Ради України на площі Конституції триває акція "Ні виборам за законом Януковича", на яку прийшли понад тисяча активістів різного віку

Про це повідомляє Depo.ua із посиланням на "Укрінформ".

В руках люди тримають національні стяги та партійні прапори "Свободи", "Самопомочі", "Народного Руху", "Руху нових сил", "Соціал-демократичної партії (СДП), "Національного корпусу" тощо.

Є також і люди в камуфляжах із прапорами "Державної ініціативи Яроша" та футболках "Національних дружин".

Також на мітинг прийшли представники "Спілки жінок України". За їх словами, вони виступають за запровадження гендерних квот у виборчому законодавстві, які б дали змогу збільшити представництво жінок у парламенті.

"Хочу квоти, не квіти", - з такими плакатами жінки вийшли під парламент.

Здебільшого активісти охоче йдуть на контакт із журналістами та розповідають, що вимагають від народних депутатів змінити виборче законодавство й відкрити виборчі списки.

"Може, якщо відкриють ті списки, то менше негідних людей представлятиме у владі народ", - зазначив активіст, який назвався Олегом із Києва.

Ситуація на площі наразі спокійна, люди продовжують підходити, зі сцени лунає патріотична музика, виступають політики.

Поміж учасників мітингу працюють також представники поліції діалогу, які спілкуються з людьми.

По периметру площі Конституції та будівлі Ради стоять кордони поліції та Нацгвардії.

Правоохоронці також посилено охороняють вулиці урядового кварталу, проте шлях для автомобілів не обмежувався.

Довідка: 7 листопада 2017 року Рада ухвалила в першому читанні проект Виборчого кодексу, що передбачає запровадження пропорційної виборчої системи з відкритими партійними списками на виборах до Ради, а також зміну виборчої системи на місцевих виборах (№ 3112-1).

На початку нинішньої сесії 3 вересня Голова Верховної Ради Андрій Парубій заявив, що депутати перейдуть до розгляду Виборчого кодексу у другому читанні в жовтні.

За його словами, з огляду на велику кількість правок - 4,5 тисяч до законопроекту його розгляд може тривати один або два пленарних тижні.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme