Під Чорнобилем випробували мобільний радіаційний комплекс (ФОТО, ВІДЕО)

Фахівці Навчального центру підготовки молодших спеціалістів Держприкордонслужби провели в зоні відчуження випробування мобільного радіаційного комплексу
Depo.Життя
11 червня 2016 11:45
ФОТО: depo.ua

Про це інформує прес-служба ДПСУ.

"Тестування відбувалося в умовах реального радіаційного забруднення, а саме в зоні безумовного відселення поблизу Чорнобильської АЕС. Спеціалісти-прикордонники мали на меті на практиці випробувати технічні можливості комплексу та відпрацювати методику експлуатації і тактики дій екіпажу. У ході випробування прикордонники здійснили аналіз даних отриманих під час ведення радіаційної розвідки маршрутів", - йдеться у повідомленні.

Зазначається, що за результатами першого етапу випробовування викладачами відділення екологічної безпеки державного кордону Навчального центру зроблено висновок, що даний комплекс спроможний виявляти та ідентифікувати радіоактивні матеріали з високою точністю та в режимі он-лайн здійснювати надточний моніторинг радіаційної обстановки.

Загалом в рамках реалізації спільного з Європейським Союзом проекту матеріально технічної допомоги "Підвищення можливостей з виявлення хімічних, біологічних, ядерних і радіоактивних речовин у прикордонників України та Молдови" Держприкордонслужба цього року отримала 5 одиниць мобільних радіаційних комплексів.

Схожі випробування проводились у березні цього року в Інституті ядерних досліджень національної академії наук України за підтримки українського науково-технічного центру.

Під Чорнобилем випробували мобільний радіаційний комплекс (ФОТО, ВІДЕО) - фото 1

Під Чорнобилем випробували мобільний радіаційний комплекс (ФОТО, ВІДЕО) - фото 2

Під Чорнобилем випробували мобільний радіаційний комплекс (ФОТО, ВІДЕО) - фото 3

Більше актуальних новин читайте на Depo.Життя