Під час розстрілів Майдану Янукович спілкувався з російськими спецслужбами, - прокурор

Події, які відбувалися після початку вбивств 18 лютого, контекстно збігаються з телефонними розмовами Януковича і Азарова з одними і тими ж користувачами мобільних телефонів російських операторів зв'язку
Depo.Життя
26 грудня 2015 09:16
ФОТО: depo.ua

Як повідомляє depo.ua, про це заявив прокурор відділу процесуального керівництва у кримінальних впровадженнях слідчого управління спеціальних розслідувань ГПУ Олексій Донський, який здійснює процесуальне керівництво у справі "харківських тітушек", а також у ряді інших справ по Майдану, в інтерв'ю "Радіо Свобода".

"Говорячи про "російський слід", особисто я маю на увазі ініціаторів або, якщо можна так висловитися, "ідеологів" масових вбивств протестувальників, які впливали на Януковича та інших високопосадовців, щоб ті віддали злочинні накази. Ці дані грунтуються, в тому числі, на аналізі телефонних переговорів Януковича, зокрема, безпосередньо під час масових розстрілів протестувальників", - акцентував Донський.

За його словами, немає ніяких підтверджених даних про участь російських снайперів на Майдані (взагалі-то громадянство злочинців могло бути будь-яким, це не принципово, важливо лише те, хто і з якою метою їх використовував).

"Російським слідом" ми називаємо осіб, які наразі ідентифіковані тільки на рівні номерів телефонів російських операторів зв'язку в системі подій, включаючи ті, що відбулися 18 лютого 2014, вбивства на вул. Інститутській 20 лютого, Харківський з'їзд 22 лютого і втеча Януковича за межі України 22-23 лютого. Через контакти Януковича і Азарова ми зафіксували "участь" одних і тих самих користувачів мобільних телефонів російських операторів зв'язку. Інакше кажучи, визначальні події сценарію, які відбувалися після початку вбивств 18 лютого, контекстно узгоджуються з цими телефонними дзвінками", - прокоментував прокурор.

Більше актуальних новин читайте на Depo.Життя