UK
Для цього матеріалу переклад іншими мовами відсутній, спробуйте перевірити пізніше

Під час Голодомору 1932-33 рр на Київщині та Харківщині вимерло до 20% людей

Під час Голодомору в Україні у 1932-1934 роках найбільшу кількість людських втрат зазнали Київська та Харківська області, де померли 19-20% населення

Про це заявила головна наукова співробітниця Інституту демографії та соціальних досліджень імені М.В.Птухи Наталія Левчук, повідомляє Depo.ua з посиланням на Укрінформ.

"Дослідження виявило, що найбільших демографічних втрат внаслідок Голодомору зазнали Київська та Харківська області (у межах тогочасного поділу). У кожній з них померли понад 1 млн людей, це - 19-20% населення, а для сільського населення цих регіонів — 22-24%. Це є одним із індикаторів того, що голод в Україні був штучним, створений людським чинником", - зазначила Левчук.

Вона наголосила, що у 1932-1937 роках через голод загинула найбільша кількість українців, які проживали у Центральній Україні, де втрати сягали понад 50%.

"Україна на той час складалася з восьми регіонів (Вінницька, Дніпропетровська, Донецька, Київська, Одеська, Харківська, Чернігівська області та Молдавська АРСР), що були досить великими за розмірами. Вони відповідають сучасним 17 адміністративним областям України. Найбільших втрат через надсмертність зазнали регіони Центральної України. Смуга найбільших втрат пролягає через центральну лісостепову зону. При рівні втрат 16% для сільського населення України, є 26 районів з втратами через надлишкові смерті, спричинені Голодомором, від 30 до 54%", - наголосила Левчук.

Також зазначалося, що у червні 1933 року від голоду в Україні помирали у середньому 28 тисяч осіб на добу.

Посилаючись на дослідження, науковці наголошували, що очікувана тривалість життя при народженні у 1933 році впала до критично низького рівня: у чоловіків - з 44,4 роки (1928 рік) до 5,0 років (1933 рік), відповідно у жінок - з 48,5 року до 8,0 років.

Нагадаємо, під час Голодомору Україна втратила 3,9 млн населення. Голодомор тривав три роки — з 1932 по 1934 рік. Максимальні показники надсмертності були у 1933 році, на який припало близько 90% усіх додаткових смертей. Переважна кількість померлих внаслідок Голодомору в Україні - 93% - були сільськими мешканцями, тобто кожен шостий селянин помер від голоду. Із 3,9 млн осіб, які померли через голод, 3,6 млн - це селяни, 300 тисяч - містяни. Також із загальної кількості померлих один мільйон становлять діти менше 10 років, на селі через Голодомор передчасно померла кожна шоста дитина. За три роки Голодомору померли 13% українців.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme