Перший український супутник зв'язку вийде в космос в 2017 році

Перший український телекомунікаційний супутник "Либідь" планують вивести на орбіту вже наступного року
Depo.Життя
10 листопада 2016 16:20
ФОТО: depo.ua

Про це передає Depo.ua з посиланням на  AIN.UA.

"Український супутник запустять з "Байконура" за допомогою ракети-носія "Зеніт-2ЅБ" і розгінного блоку "Фрегат-СБ", - зазначається в публікації.

Підрядником проекту називають канадську компанію MDA, субпідрядником – "Інформаційні супутникові системи". Договір про запуск супутника був підписаний з канадцями ще в 2009 році, але з ряду причин запуск супутника весь час переносили, зокрема, через окупацію Криму Росією.

Як повідомили в Державному космічному агентстві України, наразі супутник "Либідь" цілком зібрали, супутник пройшов усі випробування, перебуває в режимі зберігання на території красноярського ТОВ "Інформаційні супутникові системи" і готовий до відправки на космодром.

"Зараз ДКА вживає заходів щодо забезпечення запуску космічного апарату "Либідь" в 2017 році", — повідомили в агентстві.

Через окупацію Криму Україна втратила наземний комплекс управління супутником, побудований біля Євпаторії. Це затримало виконання робіт за проектом і збільшило його вартість.

ДП "Укркосмос" самостійно побудувала наземний комплекс до кінця 2014 року за власні кошти (близько $1 млн). Вивезти обладнання з Криму не можна, тому наземну станцію управління орендували у італійської компанії Telespazio.

 Нагадаємо, Державне космічне агентство виділило 70 млн грн на супутники.

Більше новин про події в Україні та світі читайте на Depo.Життя