Перший пішов: Волонтерський медичний проект поставив на ноги героя АТО (ФОТО, ВІДЕО)

Перший пацієнт волонтерського проекту People's Project "Біотех-реабілітація поранених" - боєць АТО Юрій, який отримав численні травми на Донбасі і був майже знерухомлений, знову може ходити

Перший пішов: Волонтерський медичний про…

Про це Depo.ua повідомили волонтери People's Project.

Їхній проект "Біотех-реабілітація поранених" – це збір коштів на відновлення поранених бійців, яким не в змозі допомогти традиційна медицина. Страшні переломи, які не зростаються роками, масштабні кісткові дефекти, потрощені суглоби, наслідки тяжких інфекцій тканин — це саме те, з чим ми маємо справу. Аби дати бійцям другий шанс на повноцінне життя, ми використовуються революційні клітинні технології.

"З нього почався наш проект "Біотех". З тих пір майже 80 бійців вже вилікували, але Юра був першим і вирішальним - тоді ще не знали, як воно піде і чи реально з такими травмами застосовувати біотехнології, - розповідають волонтери. - Усі кошти, а це понад 300 тисяч гривень, ми зібрали саме у потрібні строки і вчасно оплатили лікування пораненого бійця. Саме завдяки нашим спільним зусиллям цей хороший усміхнений чолов'яга може власними руками обіймати своїх дітей і має чудові плани на майбутнє. Юрій – перший, та далеко не останній пацієнт проекту".

Юрій – кадровий військовий, боєць того самого легендарного 3 окремого полку спецпризначення, що базується у Кропивницькому. Лихо сталося ще 2014 року, під час розвідувального виходу на Донеччині. Втрапив у засідку: кулями тяжко побило усе тіло, Юрій втратив багато крові. Побратими одразу ж евакуювали хлопця з поля бою, чередою транспорту Юрія якнайшвидше доправили до Центрального військового шпталю у столиці.

Вже там обстеження показало: тяжко ушкоджено хребет – із часом виявилось, що ноги охопив парез, патологічна слабкість на межі із паралічем. Крім того, кулі влучили у печінку, страшно розкришили плечову кістку.

Спільно із лікарями шпиталю до лікування долучилися і фахівці "Біотеху". Впродовж усього курсу лікування йому провели три основних етапи відновлення: введення клітинного матеріалу для прискорення одужання, аби зміцнити організм у цілому та якнайшвидше зцілити інші поранення. Другим етапом клітинні матеріали вводили у ділянки ушкодженого хребта: з часом чутливість повернулася до однієї, згодом і до другої ноги, а насьогодні чоловік ісам ходить вже практично самостійно. Крім всього, окремо взялися лікувати і руку – клітинні матеріали успішно зростили залишки кістки між собою та компенсували у цілому 12 сантиметрів дефекту.

Нині ж, три роки потому, обстеження показало: зрослося чудово, клітини допомогли сформувати навколо місця перелому солідний кістковий мозоль, що додає кістці міцності. Нині черга за реабілітацією. Оскільки травма була вкрай тяжкою та складною, діапазон рухів у ліктьовому суглобі зараз трохи обмежений – деякі рухи Юрію поки ще не під силу.

Під контролем лікарів, з фаховими порадами щодо комплексу вправ, Юрій має всі шанси подолати залишкові обмеження власними силами. Якщо ж виникнуть якісь ускладнення – лікар Володимир Оксимець готовий провести корекцію процесу відновлення.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme