Першим порушником "законів Ярової" в Петербурзі став український священик

Глава неканонічної Української православної реформаторської церкви Сергій Журавльов був звинувачений в незаконній місіонерській діяльності і затриманий 27 серпня під час читання проповіді єврейській месіанській общині
Depo.Життя
30 серпня 2016 07:45
ФОТО: depo.ua

"Мене забрали в 5 відділення поліції Фрунзенського району нашої північної столиці і протримали кілька годин. Допит, несправедливі звинувачення, протокол", - розповів затриманий Журавльов, передає depo.ua з посиланням на "Фонтанка.ру".

Видання зазначає, що даний випадок є першим в Санкт-Петербурзі, коли людину притягують до відповідальності згідно з новими положеннями Кодексу про адміністративні правопорушення Росії, доданими після прийняття скандального "пакету Ярової".

Серед інших, одна з поправок дозволяє карати за місіонерство поза відведеними законом місцями накладенням штрафу до 50 тисяч рублів.

Повідомляється, що неканонічна Українська реформаторська православна церква має парафії на Росії, в Україні та Білорусі. Її голова - Сергій Журавльов - у минулому був священиком Російської православної церкви.

Нагадаємо, 7 липня президент Росії Володимир Путін підписав пакет законів, іменований "пакетом Ярової" (по імені депутата Держдуми РФ Ірини Ярової), що передбачає розширення повноважень силовиків і посилення покарань.

Цей пакет законів також регулює діяльність телекомунікаційних компаній, соціальних мереж, месенджерів і місіонерських організацій. Зокрема, він зобов'язує провайдерів зберігати інформацію про трафік клієнтів за останні шість місяців. Стільниковим операторам також за законом доведеться зберігати дані про факти прийому та передачі викликів, повідомлень і зображень.

Більше актуальних новин читайте на Depo.Життя