Без лінійки і без масок: Що відомо про початок навчального року

Інформація щодо початку навчального року постійно оновлюється, і змушує нервувати учителів, учнів та їхніх батьків - чи не доведеться їм знову проходити "карантинну школу" 

Марія Зайчик
Журналіст відділу «Життя»
Без лінійки і без масок: Що відомо про п…

Depo.ua зібрали усю наявну інформацію про початок нового навчального року 2020.

Коли розпочнеться навчальний рік?

Для усіх навчальних закладів навчальний рік має початися, як і завжди – 1 вересня. Виключення становитимуть лише ті школи, заклади середньої освіти та університети, які на той момент будуть у "червоній зоні". Зонування переглядається щотижня, а переглянути актуальну інформацію можна на інтерактивній мапі.

Потрапляння закладів освіти у червону зону передбачає переведення їх на двотижневий карантин (як у випадках із сезонними епідеміями грипу), який за необхідності може бути продовжено.

Чи потрібно буде дітям сидіти на уроках у масках?

Ні, не потрібно. Ще наприкінці липня МОЗ видав перелік рекомендацій для закладів освіти, згідно з якими має відбуватися навчальний процес. У них зазначено, що учні зобов’язані використовувати маски при пересування школою (у коридорах), а от під час занять маску можна не використовувати.

Чи буде лінійка на перше вересня?

Традиційна лінійка першого вересня скасовується, адже це скупчення великої кількості людей на обмеженій площі. У МОН радять відсвяткувати початок навчального року в межах класу.

А от формат зустрічей може визначатися у кожному колективі індивідуально. 

Чи є зміни у освітній програмі?

У нових методичних рекомендаціях Міністерства освіти України вчителям радять запровадити "коригуюче навчання", яке має бути націлене на ліквідування прогалин у знаннях учнів через довгий весняний карантин.

Для цього у МОН радять проводити діагностичні роботи чи опитування для учнів 2-11 класів, і, відповідно до результатів, планувати індивідуальну або колективну роботу для опанування або закріплення відповідного матеріалу. Тривалість періоду такого навчання кожен вчитель визначатиме самостійно.

При цьому оцінки за діагностичні  роботи у міносвіті не радять виставляти у класний журнал, "адже вони є орієнтиром для визначення рівня залишкових знань і вмінь".

навчальний рік 2020

Рекомендації у МОН роздали, а от про практичне вирішення проблем освітнього процесу, здається, не подумали, адже сама програма навчання залишилася незмінною. Тобто, на повторення матеріалу, який учні мали самостійно засвоїти на карантині, (а ми всі чудово усвідомлюємо, що далеко не кожну дитину можна організувати для самостійного навчання), не виділятиметься додаткових годин, а відповідно, коригуюче навчання займатиме час, передбачений для вивчення нового матеріалу.

Зокрема, на цій проблемі увагу акцентували педагоги у коментарях до відповідної новини  на тематичному порталі osvita.ua. 

"А розуміє МОН, що більшість вчителів математики з такою кількістю годин (звичайні школи, по 2 години алгебри і геометрії, рівень стандарту в старшій школі) мусять з 1 вересня не коригувати матеріал, а вчити?! Раніше при плануванні не міг кінці з кінцями звести, бо така кількість годин - це знущання! А зараз? Рік математики- це крах математиці!", – йдеться у одному з коментарів.

Що буде, якщо батьки не захочуть відпускати дитину до школи через коронавірус

У МОН зазначили, що дітей не виключатимуть із дитячих садків та шкіл через невідвідування у зв’язку з побоюванням заразитися коронавірусом.  Зокрема, про це у етері телеканалу "Україна 24" сказав тимчасово виконуючий обов’язки міністра освіти та науки Сергій Шкарлет, зазначивши, що цей рік є "особливим" 

"Ми дуже лояльно ставимося, тому що це є особливий рік, і я думаю, будь-які заборони в цьому випадку не повинні діяти. Враховуючи те, що це право батька і матері – не пускати дитину в разі певної застороги до дитячого садка. Ніякі санкції, я думаю, в цьому випадку застосовуватись не будуть", – сказав він, зазначивши, що і батьки і діти у даному випадку мають право вибору.

Які умови безпеки має тепер забезпечити школа

Згідно з рекомендаціями МОЗ,  до роботи не допускатимуться вчителі та інші працівники закладу освіти із підвищеною температурою (понад 37,2 °C), при цьому учнів зранку опитуватимуть та обстежуватимуть вчителі на наявність симптомів респіраторних захворювань.

Переміщення учнів по школі потрібно мінімізувати (наприклад, проводити усі уроки в одному кабінеті).

Також, згідно з рекомендаціями, скласти розклад занять варто таким чином, аби уроки в різних класах починалися та закінчувались у різний час. За можливості бажано запровадити деякі уроки на свіжому повітрі.

Заради гнучкості розкладу та уникнення скупчень дітей, радять ввести навчання у дві або й три зміни. При цьому молодші класи в обов’язковому порядку мають навчатися у першу зміну.

Також потрібно провітрювати класи після кожного заняття протягом 10 хвилин.

У школі або на її території потрібно розмістити контейнери для використаних масок та рукавичок.

У школі мають розробити маршрути та графік допуску учнів до школи, і зробити це так, аби діти не скупчувалися в одному місці в один і той же час.

Якщо в учня / учениці виявлять симптоми захворювання, його / її радять тимчасово ізолювати в окремо відведеному для цього приміщенні та повідомити про це батьків/опікунів.

У туалетах повинні бути антисептик, рідке мило та паперові рушники.

У столових теж будуть нові правила – відстань між столами має бути не менше 1.5 метра, а за одним столом – не більше 4 людей. Відповідно, харчування також доведеться організовувати у різний час для різних класів. 

Працівники навчального закладу мають пройти інструктаж щодо того, як запобігати поширенню коронавірусної інфекції.

При організації харчування необхідно забезпечити відстань між столами не менше 1,5 метра та не більше 4 осіб за столом.

Працівників навчального закладу мають забезпечити захисними масками: з розрахунку 1 маска на 3 робочі години. Діти приходять до школу у своїх масках.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme