Пошук грошей у Силіконовій долині: ТОП-8 порад з iForum-2018

Хобі можна перетворити на бізнес міжнародного рівня, якщо вміти зазирати у майбутнє і витратити на улюблені заняття тисячі годин

Пошук грошей у Силіконовій долині: ТОП-8…

Цю та інші поради озвучили представники IT-компаній та експерти галузі на iForum-2018.

1. Бачити тенденції майбутнього - рецепт успіху

"Від мене всі чекають інструкції - як створити успішний проект. Так от для цього треба зазирати у майбутнє. І от ваше завдання - побачити прихований попит у майбутньому, яке ви спрогнозували", - стверджує засновник DMarket Володимир Панченко.

2. Метатися між сферами та ініціативами - безрезультатно

За словами пана Панченка, якщо вже обрав свою справу або прийняв рішення, наступного ранку не треба усе передумувати. Дійте згідно з планом.

Тут працює правило 10 тис. годин. Якщо вже присвятив якійсь справі прірву часу, вона почне приносити дивіденди.

3. Комунікабельність та особистісний бекграунд - ключ до успіху в пошуках інвестора

Якщо ви інтроверт і, образно, не бажаєте вилазити з мушлі, без партнера інвестора на стартап вам не знайти, стверджує СЕО DreamTeam Олександр Кохановський.

Та й бізнес загалом буде розвивати важко.

Приділіть час тому, щоб наповнити профілі у соцмережах та на спеціалізованих майданчиках - Facebook, Linkedin, Angellist, Crunchbase. Стануть у нагоді публікації у ЗМІ та участь у тематичних заходах в якості спікера.

4. Не спамте усім інвесторам та бізнес-янголам

Спершу варто проаналізувати, чи працюють обрані інвестори з вашим напрямком, зібрати про них максимум інформації, в тому числі - відгуки партнерів. Підготовка і відбір потрібних людей - 80% всієї роботи.

Звертаючись до потенційного інвестора, покажіть, що ви про нього дещо знаєте: людям приємно, коли ними цікавляться.

5. Якщо шукаєте інвестиції, подбайте, щоб у вашій команді були гравці на ключові ролі

У команді обов'язково повинен бути програміст, дизайнер та бізнес-гуру. Це той мінімум, на який обов'язково звертатиме увагу інвестор, - зазначає Марвін Ляо, співзасновник компанії "500 стартапів" із Силіконової долини.

Та й без інвестора на ринку без надійної і талановитої людини на одній з ролей буде важко.

Пан Ляо стверджує, що наразі у підприємців у тренді вирушати у Силіконову долину в пошуках інвестора. Але надії часто надто райдужні: стартапери не враховують рівня конкуренції, а підтримку за кілька місяців знаходять одиниці.

6. Без рекомендацій - нікуди

Також важливо подбати про рекомендації від серйозних гравців ринку. Адже якщо ви не можете навіть дістати рекомендації, у ваших бізнес-здібностях є привід серйозно сумніватися.

7. Якщо працюєте у корпорації і хочете розвивати свій новий проект, приготуйтеся: буде нелегко

Зазвичай у великих корпораціях максимум інноваційності - змінити відтінок товару, або ж інші деталі, випустивши на ринок "ще досконаліший продукт".

"Наприклад, мобільні оператори проспали соцмережі та месенджери", - зазначає керівниця проекту Zakupki.prom.ua Оксана Ферчук.

У корпораціях усе працює за стандартними налагодженими схемами, потрібного рівня зв'язку з клієнтами немає. Тож, навіть вибивши гроші на стартап, варто готуватися до критики та скепсису. Одна з порад - включити топів корпорації у Раду директорів нового проекту. Тоді вони відчуватимуть за нього відповідальність.

8. За доповненою реальністю - майбутнє

Наразі мікс стандартних форм подачі інформації з технологіями доповненої реальності - Mix Reality - користується надзвичайним попитом.

Так, книжка "Аліса в країні див" з ілюстраціями Олени Гапчинської та п'ятьма "технологічними" сторінками розійшлася накладом у 365 тис. примірників.

Наразі автор концепту і засновник компанії Art Nation Едуард Ахрамович планує випустити книжку-балет "Лускунчик".

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme