Освітня реформа: Призначати і звільняти вчителів буде директор школи

Міністерство освіти і науки надало роз'яснення щодо виконання деяких норм нещодавно ухваленого закону про освіту - зокрема, про атестації шкіл, конкурс директорів, фінансові звіти та інше

Depo.Життя
19 жовтня 2017 07:58
ФОТО: depo.ua

Про це повідомляють у МОН, передає Depo.ua.

Зокрема, добір, призначення на посаду та звільнення з посади педагогічних працівників, у тому числі керівних кадрів, державних і комунальних загальноосвітніх навчальних закладів було вилучено з переліку повноважень Ради міністрів АРК, місцевих органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування в галузі загальної середньої освіти (частина 3 стаття 37 закону "Про загальну середню освіту"). З моменту набрання чинності закону "Про освіту" оголошувати конкурси на вакантні посади педагогічних та інших працівників повинен директор. Він же може призначати та звільняти їх з посад.

Директорів державних закладів освіти мають обирати за результатами конкурсу.

Також у міністерстві наголошують, що із введенням закону "Про освіту" в дію, місцеві органи влади не будуть проводити атестацію навчальних закладів.

З 28 вересня всі заклади освіти зобов'язані публікувати фінансові звіти на своїх або сайтах засновників. Якщо школа обслуговується центральною бухгалтерією, то МОН рекомендує останній передавати закладам освіти всі необхідні документи для подальшого оприлюднення згідно з вимогами закону.

Більше актуальних новин читайте на Depo.Життя