"Останній крок" в Україні: Як Жан Рено пив горілку в Карпатах і гостював у Порошенка

Зірка світового кінематографу - Жан Рено зіграв головну роль у франко-українському психологічному трилері "Останній крок", який знімали в Києві і Карпатах

Валентина Емінова
Головний редактор
"Останній крок" в Україні: Як Жан Рено п…

Про те, як проходили зйомки, чим Жан Рено займався у вільний час і чому європейці і американці зацікавилися Україною як знімальним майданчиком Depo.ua розповів український продюсер фільму Олег Герман.

"Останній крок" - це режисерський дебют видатного французського сценаріста Фредеріка Петіжана. Жан Рено тут в своєму амплуа – грає кілера. За сюжетом персонаж Рено є одним з найбільш розшукуваних професійних вбивць. Він насолоджується самотньою відставкою на березі озера серед дикої природи, як раптом поряд з його будинком стається аварія: дівчина врізається на снігоході в дерево. Генрі, який стільки років тільки відбирав життя, приймає рішення вперше його врятувати. Але мабуть з часом він пошкодує про це...

Ходили чутки, що "крок" буде останнім фільмом Жана Рено. Крім нього у фільмі грають Сара Лінд ("Вольфкоп"), Джо Андерсон ("Сутінки"), Девід Ґясі ("Інтерстеллар") та Ігор Цишкевич ("Незламна").

Команда продюсерів: Корінн Бенішу, Флоранс Мооc – від Франції, Оліас Барко та Олег Герман – від України, оператор-постановник – постійний соавтор Люка Бессона Т'єррі Арбоґаст.

Зйомки проходили в Україні, Канаді та США.

Українська частина відбувалася в Києві та Карпатах, в лютому 2018. Синевир – це саме те озеро, на березі якого живе герой Жана Рено, але за сюжетом події відбуваються в Канаді.

Олег Герман

- Про вас, Олег, відомо, що ви – бізнесмен, гольфіст, віце-президент Сигарного клубу і організатор EQUI Jazz Fest. Як це сталося, що ви стали знімати фільм, та ще й з Жаном Рено?

- В сигарному клубі ми познайомилися з автором "Поліни" Оліасом Барко (француз, але давно переїхав в нашу країну, полюбив її, купив тут житло) і після двох годин бесіди він запропонував мені разом знімати кіно. Так ми створили кінокомпанію EAST-WEST Production, Оліас відповідає за міжнародну сторону, а я – за українську.

Сценарію Фредеріка Петіжана – більше трьох років. Шукали локації, фінансування. І так вийшло, що автори фільму приїхали в Україну завдяки Оліасу, подивилися локації, оцінили наші можливості і сказали "Олег, you have a fantastic team".

Потім ми потихеньку готувалися дев'ять місяців, потім був державний пітчинг і я вдячний Пилипу Іллєнку за те, що цей проект взяли на фінансування.

- Тобто завдяки Оліасу Барко вони дізналися про такий варіант як зйомки в Україні і приїхали сюди?

- Так. Коли вони вперше їхали, думали, мабуть, що тут снайпери сидять на будівлях, війна всюди. А потім ще багато разів приїжджали, їм дуже подобається Київ. Виявилося, що це місто не менш безпечне, ніж Париж.

Побачивши наші локації, вони сказали, що це краще, ніж в Канаді, а Жан Рено, після зйомок на двадцятиградусному морозі, зауважив, що дух саме цього озера такий, яким він його уявляв, читаючи сценарій.

- Рено з усіма одразу приїхав?

- Ми знімали з каскадерами сцену аварії, потім приїхала Сара Лінд (виконавиця головної жіночої ролі, - ред), потім - Жан. Він прилетів ввечері, ми повечеряли, вранці був грим, примірка костюмів і він полетів в Карпати. Рено був майже місяць в Україні і сказав, що із задоволенням приїде ще. Сказав, якщо будуть цікаві проекти, дзвони, ми приїдемо.

- Тобто це чутки, що Жан Рено вирішив завершити кар'єру оцим фільмом?

- Так, це фейк, бо він з кінця березня вже знімається в Піренеях, в фільмі про басків, і в цьому році заплановано ще один проект.

Олег Герман і Жан Рено в Україні дуже подружилися, смакували стейками і пили вино. Фото зі сторінки Олега Германа в "Фейсбуці"

- Як проходили зйомки? Де всі жили?

- Там єдиний був готель – "Арніка", ми всі жили в будиночках, а Жану європейські апартаменти знайшли окремо. Всі харчувалися ввечері в одній колибі, він фотографувався з офіціанткою.

Він дуже не любить фотографуватися, але коли з кимось познайомиться, то із задоволенням це робить. Інша справа – що незнайомі іноді дуже нахабно чіплялися і доводилося наймати охорону. Були різні інциденти, бо дехто дуже агресивно наполягав. "Як же ж так, я люблю його з дитинства, як це він не хоче зі мною сфотографуватися!"

Але я дуже високо оцінюю його вдачу. Він дуже любить свою родину, в нього двоє синів 6 і 8 років (Жану Рено в червні буде сімдесят, - ред), я з ними і з його дружиною трохи поговорив по FaceTime. Жан розповідав, що його життя поза зйомками дуже просте: діти, дім, собака. Вони обговорювали при мені, як назвуть собаку.

- Путін?

- Ні (сміється). Не хочу про політику наразі. Він все чудово розуміє, усвідомлює, звідки іде загроза, наводив приклад Депардьє, який вже поїхав звідти. В них з ним мав бути спільний проект "Распутін", він не відбувся, для Депардьє туди двері закрився і на думку Жана, Жерар цьому навіть зрадів.

Олег Герман розповідає, що погода в Карпатах знімальну групу балувала. Сніг не був потрібний по сюжету і він не йшов, коли відбувалися зйомки. Джерело фото: zakarpattya.net.ua

- Що ви робили у вільний час? Куди возили свого дорогого гостя, чим пригощали?

- Графік був дуже щільний: зйомки – готель – вечеря - спати. О пів на восьму ранку він вже був на гримуванні, знімальний день тривав близько 12 годин. Потім вечеря в ресторані: стейк, хороше червоне вино – Жан розуміється на винах. Його агент називає його "Рено-вікіпедія" - ми дві години вечеряємо і він дві години розповідає історії про все на світі.

- Не вдалося вам зробити з нього фаната сала і борщу?

- Їжа йому подобалася, але спагеті більше, ніж банош… По приїзду в Київ зрадів, що є різні види стейків, бо в Карпатах частіше курку подавали. Він дуже любить стейки і червоне вино. В Жана багато друзів – власників ресторанів-володарів мішленівських зірок, він сам любить готувати. Розповідав, як готує своїй дружині суп з артишоків. Я в нього спитав – це після "Шефа", він каже – і раніше готувати любив, а після зйомок взагалі захопився.

Дигестив в нього, як в багатьох європейців – горілка. Ми сідаємо вечеряти, він бере пляшку хорошого червоного вина, ми її випиваємо на трьох-чотирьох, а потім він питає в офіціанта, чи є в горілка "посуше". Що таке горілка "посуше" я не розумію, якщо чесно, але кмітливий офіціант робить вигляд, що є, і щось приносить. Жан випиває три чарочки цієї горілки, трохи чорної ікри і спати.

Жан - не простий, але ми з ним здружилися з першої хвилини. Він мені дав свої контакти і запросив до себе в Нью-Йорк, де живе з родиною останні сім років. І ще записав мою адресу та пообіцяв вислати пляшку оливкової олії власного віджиму – в нього будиночок в Провансі, там ростуть оливкові дерева. Сказав: пришлю по пляшці тобі і президенту. Я кажу: черговість не важлива (сміється)

- Про цей його візит до президента - хто був ініціатором, Порошенко чи він?

- Я знаю цю історію, але не хотілося б про політику. Були ініціатори, мої друзі, вони займають певні посади… Оліас тому посприяв. На зустрічі був президент з дружиною, Жану дуже сподобалася їхня розмова, він сказав, що президент – дуже інтелігентна людина з величезним режимом роботи.

- Я тому питаю, що далеко не кожна зірка світового масштабу, що приїжджає в Україну, іде на зустріч до президента

- Ну от, він відмовив Обамі – так розповідають.


- А чому за договором нікого з преси не запрошували на зйомки? Чому така секретність?

- Жан Рено не давав інтерв'ю по райдеру, а зйомки декорацій та акторів в сценічному образі заборонила Universal. Все це, гадаю, частина промо, створення ажіотажу навколо фільму.

Фото: goloskarpat.info. Можливо, шалє, в якому жив персонаж Жана Рено. Бюджет фільму - близько 80 млн. грн.

- Тобто, ви в Карпатах будували ще щось?

- Так, ми побудували шале. В нас був чудовий художник-постановник Іван Левченко, знімаю шляпу перед ним.

В нашого фільму – п'ять авторів. Режисер і сценарист Петіжан, композитор-постановник, оператор - Тьєррі Арбогаст, він знімав "Леона" і всього Люка Бессона, і Ваня Левченко, єдиний українець з п'яти авторів фільму. Я вважаю, він найкращий в нашій країні.

- А актори українські брали участь?

Так, Ігор Цишкевич, Олег Карпенко, Ганна Буткевич

- Тобто не зірки українського кінематографу?

Так, але в них хороша англійська, вони жили і вчилися в США, Швейцарії.

- А місцеві в масовці знімалися?

- Так, в мене половина друзів знялася, платити не треба було (сміється). Моя донька знімалася – пила пиво в американському пабі, пила пиво і грала в пул.

- В Києві ж теж працювали – місто у фільмі буде Нью-Йорком. Як вам так вдалося, що жодного фото не потрапило в пресу?

- В Києві знімали багато. Знімали в павільйоні, в старому фітнес-залі, на київському вокзалі, вдень. Я дуже нервував через ці зйомки, охорону подвоїв, але там все пройшло ідеально. Ми поставили старваген з боку перону і так заводили Жана Рено, що практично ніхто з перехожих його не помітив. Решта зйомок на вулиці відбуватимуться вже в Нью-Йорку.

Зрештою, відзнято дуже хороший матеріал. Тепер черга за пост-продакшном. Ця стадія не менш важлива, ніж зйомки. Монтаж, комп'ютерна графіка, зведення всього в єдине ціле. Від 12-секундного музичного треку все може залежати!

Олег Герман розповідає, що Жана Рено на знімальному майданчику прозвали "Уважаемый", а на питання, чому, відповідає питанням: "так хіба ж він не уважаемый?" Джерело фото: zakarpattya.net.ua

- Про музику - "Останній крок" приготував нам щось особливе, на кшталт головної теми "Леона"?

- В нас французький композитор. Музика накладається на пост-продакшні, до цього ще навіть не приступили, хоча я просив квоту для українських авторів, зараз будемо дивитися, цей процес наступає.

- "Океан Ельзи"?

- Ну чому обов'язково "Океан Ельзи"? Ви знаєте, так багато тепер чудових гуртів українських! От я днями йшов по вулиці Січових стрільців, стоїть натовп. Кажу: на що чекаєте. А вони – на концерт "Один в каноє". А я навіть не чув про такий гурт. А люди стоять, квитки купують, ажіотаж. Це щастя!

- На якому зараз етапі робота над фільмом?

- Ще тривають зйомки, але матеріал монтують паралельно. Держкіно ми маємо здати готовий продукт в кінці цього року. А світовий реліз заплановано на початок 2019 року

- Українському Держкіно?

- Так, бо воно фінансує його на 30%. Дякувати Богу, що держава рухається в правильному напрямку

- А чим це вигідно державі?

- Держава отримуватиме роялті. А ми як компанія будемо збирати дистрибуцію.

- Це перший такий успіх для України?

- Мені складно сказати, я новачок в цьому процесі. Міжнародні зйомки, ко-продукція, безумовно є, і заплановані проекти є, в тому числі з Францією – фільм "Анна Київська".

До нас приїжджали американські колеги, продюсер Жан Шарль Левіз привіз сюди голівудську команду. Цілком можливо, що ми з ними восени зніматимемо фільм в Києві, на головну роль планується, в тому числі, Брюс Віліс або Кевін Коснер. Це буде фільм жахів про метро. На словах ми домовилися, їм все подобається. І тут можна зняти, усе ж таки, поки ще дешевше і дуже якісно.

Не буду багато розповідати, не хочу наврочити.

- Взагалі в останній час европейські кліпмейкери, рекламники, а тепер і ті, хто робить повний метр, потягнулися в Україну на зйомки. Це тому, що в нас дешевше, чи обумовлено подіями, що відбуваються в Україні?

- В нас не просто дешевше, до України піднявся інтерес після 2014 року. Коли я в 90ті створив з другом перший в Україні приватний симфонічний оркестр і ми його возили на гастролі в Італію, вони там що таке Україна не знали. Вважали, що Чорнобиль – це Росія. Зараз Україну в світі знають, знають, що тут цікаві локації, є фахівці, що вміють знімати кіно, плюс є закон про підтримку кінематографу.

Американські колеги (з якими є усна домовленість про фільм жахів, - ред), після відвідання України прислали Оліасу повідомлення: thank you very much - Ukraine is the new Hollywood

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

data-matched-content-rows-num=1 data-matched-content-columns-num=4 data-matched-content-ui-type="image_stacked"