Опора заявила про високий рівень цьогорічного тестування

Громадянська мережа ОПОРА, яка цього року спостерігала за проведенням ЗНО у 17 областях і охопила усі 9 регіональних центрів оцінювання якості освіти, констатувала його високий рівень
Depo.Життя
24 червня 2016 18:57
ФОТО: depo.ua

На цьому наголосила під час презентації результатів роботи мережі спостерігачів за ЗНО координатор освітніх програм ОПОРИ Наталія Радиш, передає depo.ua з посиланням на Укрінформ.

"ОПОРА спостерігала за проведенням ЗНО із семи предметів: українська мова та література, математика, історія України, англійська мова, фізика, географія та хімія. Незважаючи на складний процес підготовки до ЗНО-2016, який відбувався у напруженому графіку, був високий рівень проведення зовнішнього незалежного оцінювання у всіх регіонах. У всіх пунктах тестування, де були присутні спостерігачі, не виявлено жодного факту пошкодження контейнерів або проблем з доставкою тестів. Тобто можемо констатувати факт, що до моменту роботи над тестами не було витоку інформації, що всі були в рівних умовах. Спостерігачі також фіксують, що з кожним роком покращується робота персоналу, його професіоналізм та підготовленість", - зазначила Наталія Радиш.

Водночас, за її словами, спостерігачі виявляли порушення, які оперативно виправлялись - це технічні помилки, як наявність стендів з предмету, з якого проводилось тестування, або відсутність годинника, що обов'язково мав бути в аудиторії.

Вона також додала, що поєднання ЗНО з ДПА забезпечило високу явку абітурієнтів.

"Цього року три предмети поєднувалися з державною підсумковою атестацією: українська мова та література; другий предмет на вибір - математика або історія України. Поєднання дало позитивний результат в явці абітурієнтів на пункт тестування. Якщо порівнювати з минулим роком, то цього року в тестуванні з історії України взяли участь 94% серед тих, хто зареєструвався, на противагу 82% минулого року. З математики цифри аналогічні: 93% цьогоріч - 83% було торік", - сказала Радиш.

Щодо явки на тестування, які не були обов'язковими, то вона коливається в середньому від 85% до 89%, окрім російської мови, де фактично кожен третій абітурієнт, що зареєструвався, не прийшов на пункт тестування. Явка по російській мові склала 67%, додала представник ОПОРИ.

Більше актуальних новин читайте на Depo.Життя