ООН рекомендує Україні визнати документи, видані на окупованих територіях

ООН рекомендує українській владі розробити процедуру визнання актів цивільного стану, виданих громадянам на тимчасово окупованих територіях Криму і Донбасу
Depo.Життя
3 березня 2016 17:20
ФОТО: depo.ua

Про це йдеться в 13-м доповіді Моніторингової місії ООН з прав людини в Україні, який був презентований сьогодні в Києві, передає depo.ua з посиланням на УНІАН. Доповідь охоплює період з 16 листопада 2015 року по 15 лютого 2016 року.

Також пропонується розробити правовий механізм для того, щоб цивільні особи, власність яких була зруйнована, розграбована або вилучена у військових цілях, могли вимагати і одержувати відшкодування та компенсацію. Крім того, експерти ООН закликають українську владу не відключати водо- чи електропостачання мешканцям тимчасово окупованих територій з метою економічного або політичного тиску.

Місія ООН закликає всі сторони бойових дій в Донецькій і Луганській областях дотримуватися режиму "повної тиші" уздовж лінії зіткнення і невідкладно звільнити всіх осіб, які незаконно утримуються під вартою.

Крім того, місія ООН звертається до окупаційної влади Криму та Російської Федерації про надання доступу на півострів представникам Управління верховного комісара ООН з прав людини та інших міжнародних організацій. Також Моніторингова місія ООН з прав людини закликає їх не забороняти діяльність Меджлісу кримськотатарського народу і припинити переслідування її членів.

Крім того, в доповіді пропонується припинити "практику перевезення українських громадян, заарештованих в Криму, на територію Російської Федерації, оскільки це порушує Резолюцію 68/262 Генеральної Асамблеї ООН".

Більше актуальних новин читайте на Depo.Життя