ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

Окупанти знищують кримські виноградники, - МінТОТ

Дії російських окупантів спричинили занепад виноградарства та знищення виноградників на території Судакської долини в анексованому Криму

Depo.Життя
10 жовтня 2018 21:59
ФОТО: depo.ua

Про це повідомляє Depo.ua з посиланням на прес-службу Міністерства тимчасово окупованих територій.

У відомстві зазначають, що дії ставлять під загрозу існування виноробної галузі на Кримському півострові.

Зокрема, інформація з відкритих джерел та космічних знімків свідчить про занепад виноградарства та знищення виноградників на території Судакської долини.

"Станом на 2012 рік, площа виноградників Судакської долини становила 743,9 га. Після анексії Кримського півострову площа виноградників різко скоротилася на 46% і зараз складає 397,8 га", - повідомили у МТОТ.

У міністерстві зазначають, що однією з причин цього стало заліснення виноградників. Так, заросли деревами та кущами –17,4 га виноградників.

"Закинуті ділянки (не обробляються) – 17, 6 га, викорчувано виноградників – 59, 4 га, прорідження (зменшилась кількість кущів винограду) – 251, 7 га", - йдеться в повідомленні.

Також у МТОТ називають одними із основних чинників погіршення ситуації - незаконне відчуження земель, будівництво об'єктів інфраструктури і прокладення доріг на території виноградників.

У відомстві повідомили про динаміку скорочення площ плодоносних виноградників в Криму за час окупації.

Так, станом на 1 січня 2013 року їх площа складала 20,5 тис. га, а в 2017 році – 14,1 тис. га, що на 30% менше.

Також знизилась врожайність з 56 до 35,4 центнерів з гектара.

Нагадаємо, через затримку зі збиранням врожаю в окупованому Криму згнило і висохло три чверті цьогорічного врожаю білого мускату.

Більше актуальних новин читайте на Depo.Життя