Окупанти в Нікітському ботсаду вирішили замінити статую богині на Леніна

Витончена фігурка Флори - давньоримської богині квітів, весни і польових плодів, яка прикрашає центр Нікітського ботанічного саду, ось-ось покине п'єдестал. А її місце займе бюст Володимира Леніна

Таке рішення, як розповів Андрій Паштецкій, заступник директора Нікітського ботанічного саду, прийняв окупаційний Арбітражний суд після звернення держкомітету з охорони культурної спадщини, передає Depo.ua із посиланням на KafaNews.

"Ще до війни на центральній алеї встановили бюст наркому В'ячеславу Молотову, який підтримував Нікітський сад, - розповів Андрій Паштецький. - У 1957 році місце на постаменті зайняв бюст Леніна. У 2012 році, готуючись до 200-річчя Саду, вчена рада вирішив, що фігурка богині Флори більш відповідає духу часу. Бюст Леніна перенесли до погруддя Молотова у будівлі музею".

"Вчена рада допустив невелику помилку: пам'ятник зняли з постаменту, але ось з реєстру об'єктів культурної спадщини не вивели, - зазначив співробітник ботанічного саду. - 2018 року у Держкомітет із питань охорони культурної спадщини надійшла скарга і почалася перевірка".

У підсумку арбітражний суд виніс ухвалу: Флору прибрати, а її місце поставити Володимира Леніна. Ботаніки не зраділи такому рішенню. По-перше, таке переселення вимагає фінансових вкладень. Скульптури важкі: богиня з бронзи, а вождь комуністів з мармуру. Зняти, підняти, закріпити - на все потрібні гроші. По-друге, взагалі незрозуміло, яким боком Ілліч має відношення до кримських троянд і хризантеми.

" Ми намагалися оскаржити рішення, але програли вже другий суд, - поділився з "КП-Крим" Андрій Паштецкій. - 21-й Арбітражний апеляційний суд Севастополя, куди ми звернулися, залишив рішення Арбітражного суду Криму в силі".

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Головна

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook